Ana sayfa MUTFAK 2019 Mutfak Perde Modelleri Hakkında

2019 Mutfak Perde Modelleri Hakkında

130
0

2019 Mutfak Perde Modelleri yeni dönemde mükemmel mutfakları tanımlamaktadır. Her odanın kendine has perde tasarımları olduğu gibi son dönemde mutfak dekorasyonunda da perdeler en az diğer odalar kadar önemli hale geldi.

Mutfak Perde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfağınıza uygun perde modeli belirlemeden önce zemin döşemesi, duvar, tavan ilişkisi göz önünde bulundurulmalı.

Mutfak dekorasyonunda tüm detaylar önemli olduğu kadar seçeceğiniz mutfak perdesinin tarzınıza ve kullanım amacına göre seçilmesi ayrıca az yer kaplaması, ışığı geçirebilen kumaş olması,  mutfağınızla uyumlu renk ve model olması mutfak perde seçiminizde oldukça önemli detaylardır.

Mutfağınız güneş alıyorsa; ahşap tasarımlı jaluziler ile mutfağınız için doğru bir seçim yapmış olursunuz.

Keskin hatlara sahip mutfaklar için seçeceğiniz yuvarlak kesim ile mutfağınızın görünümünü daha yumuşak hale getirebilirsiniz.

Perdeler sık yıkanacağı için seçeceğiniz kumaşın kolay yıpranan kumaş olmaması gerekmektedir.

Seçeceğiniz mutfak perdelerinizin mutfak tezgahıyla uyumlu, açık ton olmasında fayda var.

Küçük Mutfaklar İçin Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Küçük mutfaklarda stor perde,  stor perdelerinde zebra modeli ile hem tül hem de perde olarak kullanılabileceği için mutfağınızda da daha az yer kaplamış olacaktır.

Yine seçeceğiniz perde ışığı geçiren aydınlık olmasını sağlayan kullanışlı perdeler olmalıdır.

Küçük mutfaklarda perde renk seçimi yaparken seçeceğiniz açık tonlu soğuk renkler ile mutfağınızı daha ferah ve büyük gösterebilirsiniz.

Seçiminizi kısa perdeden yana yaptıysanız, temizliğinin kolay olması ve az yer kaplaması ile mutfağınız için ideal seçim olacaktır.

Büyük Mutfaklar İçin Perde Seçimi Nasıl olmalı?

Büyük mutfaklar için son dönemde kruvaze tarzı perdeler en çok tercih edilen modellerden birisidir.

Dilerseniz Mutfak Perde Modellerine göz atalım.

Mutfak Zebra Perde Modeli

Son dönemde oldukça popüler olan zebra perdeler mutfağınızda tül perde ve güneşliğin birleşmesi ile günümüzde trend perde olmayı başarabilmiştir. Çok fazla model, desen ve renk çeşitlerini bulabilirsiniz.

Mutfak Stor Perde Modeli

Günümüzde kullanımı oldukça revaçta olan stor perdelerin kalın ve ince tülü bir arada kullanması ile kullanıcılarına çift ürün kullanma olanağı sağlamaktadır.

Dikey Mutfak Perde Modeli

Dikey perdeler büyük mutfaklar için tasarlanmış modern ve şık bir seçenek olacaktır.

Saçaklı Mutfak Perde Modeli

Saçaklı perdeler büyük ve küçük mutfaklar için daha havalı bir seçim olacaktır.

Mutfak Jaluzi Perde Modeli

Önceden iş yerlerinde rastladığımız jaluzi perdeler artık mutfaklara da girdi. Jaluzi perdeler ahşap mutfaklar için ideal bir seçim olacaktır. Jaluzi perdeleri diğer perdeler gibi farklı renklerde bulabilirsiniz.

Mutfak Rustik Perde Modeli

Klasik sevenler için mutfak rustik perde modeli ile mutfağınıza daha havalı bir görünüm katabilirsiniz. Rustik perdeler diğer perdelere göre daha kullanışlı tasarlanmış olması, kolay yıkanabilmesi ve onlarca farklı modeli ile mutfağınıza daha şirin bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Mutfak katlamalı Perde Modeli

Katlamalı perdeler son dönemin popüler perdelerinden biri olmayı başarmış modellerden. Katlamalı perdeleri dilediğiniz zaman kolayca yukarı katlayabileceğiniz pratik perde olması ile ideal bir seçim olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here