Ana sayfa SALON Amerikan Mutfak Modelleri 2019

Amerikan Mutfak Modelleri 2019

16820
2
Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri 2019

Ev dekorasyonlarında modern bir görünüm elde etmek isteyenlerin en sık tercih ettiği modellerin başında, Amerikan mutfaklar ya da diğer bir ismiyle açık konsept mutfak modelleri geliyor. Eski yıllarda Amerikan ev mimarisinde görülen ve bu örneklerden ilham alınan mutfak modeli; küçük evlerde de kullanışlı olması nedeniyle tercih ediliyor. Küçük evler ve stüdyo dairelerde geniş kullanım alanı oluşturma adına sağlanıyor.Modern bir stil kullanılarak dekore edildiğinde çok daha etkili görünüm elde ediyor. Peki, salonlarla uyumlu mutfak modelleri nasıl yapılmaktadır?

Amerikan Mutfak Modelleri Nelerdir?

Salonlarla bir arada tek bir alan içinde oluşturulan Amerikan mutfak modelleri; dekorasyonun salonla birleştirilmesi gerektiği alanlar için oluşturuluyor. Bu sebeple, mutfak ve salon bir arada düşünüldüğü için; seçilecek boya renkleri, yemek masası, mobilya renkleri, mutfak masası, perdeler, tezgah ve ışıklandırma gibi pek çok farklı ayrıntı işin içine giriyor. Tüm bu ayrıntıların birbiriyle ayrıntılı şekilde seçilmesi gerekiyor. Salonlarla uyum içinde oluşturulmuş mutfak modelleri; evin ferah ve modern bir görünüm yakalamasına yardım ediyor.

Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri

Salonlara Uyum Sağlayan Amerikan Mutfak Modelleri

Son yıllarda, Amerikan mutfak modelleri yüksek bir trend yakalamış durumda. Hem salonlarla hem oturma odalarıyla birleşen Amerika mutfaklar günlük yemeklerin yapımında rahat bir alan yaratması gerekiyor. Yaratılan bu rahat alanın yanında, misafirlerin ağırlandığı bir mekan da olması nedeniyle şık olmalıdır. Mutfakların salonlardan bağımsız ve ayrı bulunmasına oranla Amerikan mutfaklar, çok daha samimi bir kullanım oluşturuyor. Bir yandan mutfakta yemek hazırlığına devam edebiliyor, bir yandan da salonda ağırladığınız misafirlerle ya da ev halkıyla rahat şekilde iletişim halinde bulunabiliyorsunuz.

Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfaklar Modern Kullanım Gerektiriyor

Amerikan mutfak olan bir oda; salonla birleştiği için çok klasik olan dekorasyonu kaldıramaz. Daha genç görünüme sahip olan modern salon takımları tercih edilmelidir. Gri bir mutfak teması tercih edilmişse, salon temasının gri ile uyum içinde olan tonlarını tercih etmek gerekiyor. Bu noktada önemli olan ayrıntı, salon ve mutfak tasarımı arasındaki renk uyumunun oluşturulmasıdır. Genişlik ve ışık algısı, açık mutfak modelleri için avantajlı bir duruma dönüşebilir.

Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Amerikan mutfak dekorasyonu ayrıntılara dikkat edilmesi gereken bir dekorasyon türüdür. Bu mutfak modelleri arasında, diğer mutfaklarla fark vardır. Salonla mutfağın birleştiği odalar, özenle dekore edilmelidir. Amerikan mutfak tasarımları için sorun olan başlıca konu salonun ve mutfağın bir arada olması nedeniyle ses ve koku faktörü olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok ev sahibi, mutfaktaki sesin ya da kokunun salona taşındığından şikayet edebiliyor. Bu konuda yapılacak dekorasyon fikirleriyle söz konusu olan sorun ortadan kalkıyor. Ergonomik ve pratik bir çözüm yolu olarak, mutfak alanı cam sürgülü kapılarla kaplanabilir. Kapalı ama şeffaf bir kullanım oluşturulabilmektedir. Bu dekorasyon çok fazla kullanılmamakla beraber, özellikle koku problemi yaşanan salonlar için faydalı bir çözümdür.

Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modellerinde Tarz Seçimi

Mutfak ve salon arasında uyum, Amerikan mutfak modellerinde oldukça önemli bir noktadır. İki dekorasyon arasında uyum sağlayan en önemli nokta, iki dekorasyonun malzeme ve renk uyumunun oluşturulmasından geçmektedir. Yani mutfaklarda eskitilmiş tip olarak ifade edilen Retro model beyaz eşyalar kullanılırken; salonda klasik mobilyalar kullanmak uyumlu yapıyı birbirinden koparmaktadır. Bu nedenle de uyumlu seçimlerin yapılması gereklidir. Bu mutfak modeli uygulama aşamasında iç mimarlarla çalışmalar yapılabildiği gibi, kimi zamanda ev sahiplerinin isteğine göre duvarların kırılarak mutfak ve salonun birleştirilme çalışması yapılabiliyor.

2 YORUMLAR

  1. Bu Amerikan tarzı mutfaklara bayılıyorum gerçekten çok hoş duruyorlar. Şu anki evim için olmaz ama ileri de belki yazlık almayı planlıyorum. Orası için gayet güzel olur.

  2. Amerikan mutfak normal mutfağa göre hem daha kullanışlı hem de daha çok göze hitap ediyor. Ancak görsellerde mavi, kahverengi gibi tonlarda olan modelleri beğenmedim. Ofis için belki uygun olabilir ancak ev için kesinlikle beyaz, gri, siyah ve tonları daha hoş duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here