Ana sayfa DİĞER Baby Shower Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Baby Shower Nedir Ve Nasıl Yapılır?

35
0

Son dönemde gördüğümüz Baby Shower Amerika’da yapılan geçmişi eskiye dayanan bir kutlamadır. Ülkemizde ise son dönemde partilerin çeşitlenmeye devam ettiği, son zamanların trend organizasyonu olan  Baby Shower annenin kendini rahat hissettiği bir tarihte doğuma 1-2 ay kala yapılan anne adayına maddi ve manevi destek olmak için yapılan ve  anne adayını motive eden bir parti türüdür. Eşine sürpriz yapmak isteyen eşler Kısacası “Bebeğe Hazırlık” ya da “Bebek Partisi” isimleriyle anılan Baby Shower partisi ile eğlenceli bir partiye giriş yapabilirsiniz.

Baby Shower’ı Kim Düzenler Ve Neden Yapılır?

Organizasyonu genellikle anne adayının ailesi veya en yakın arkadaşı üstlenmektedir. Bu parti kadın kadına yapılsa da kadın erkek katılımcının olduğu şekilde de düzenlenebilir. Çocukların katılıp katılmayacağı anne adayına bağlıdır. Yine partinin en güzel tarafı bebeğe ne alacağım düşüncesinden kurtulmaktır. Önceden anne adayının hazırladığı bebeğin ihtiyaç listesi partiyi düzenleyene veriliyor. Davetlilerde alacakları hediyeyi listeden seçip alabiliyor.

Baby Shower Nasıl ve Ne zaman Yapılır?

Tarih ve mekan belirlendikten sonra hazırladığınız davetli listesine davetiyeleri göndermek olacaktır. Baby Shower partisi anne adayının kendini iyi hissettiği, doktor randevusunun olmadığı bir tarihte yapılabilir. Böyle özel bir günün kusursuz geçmesi için annenin kendini rahat hissetmesi oldukça önemlidir. Anne adayı doğumdan bir ya da iki ay önce partisini verebilir. Tamamen anneye kalmış bir durum.

Baby Shower Nerede Ve Partide Neler Yapılır?

Partiyi çocuk parti mekanında ya da evde düzenleyebilirsiniz. Ev de yapılacaksa masa, sandalye, oturma grubu pek çok eşya süslenmeli. Ev ortamı parti bitimi temizlik işi yorucu olabilmektedir. Eğer evde yardımcınız varsa rahatlıkla düşünebilirsiniz. Yorulmak istemiyorsanız bu işi profesyonel yapan firmalardan yardım alabilirisiniz. Misafir sayınız fazla, ev ortamı uygun değil diyorsanız size tavsiyemiz Baby shower parti mekanı seçmek olacaktır. Seçilen mekan konsepte uygun bir mekan olmalı. Bebeğin cinsiyetine uygun süslemeler, renkli gözlükler, duvar tabloları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Organizasyonda misafirler en iyi şekilde ağırlanır ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanır. Partide başta pasta olmak üzere çeşitli hamur işleri, kek, poğaça, börek gibi ikramlıklar hazırlanmalı ve aperatiflerle zenginleştirilmeli. Davetlilere bugüne özel çikolata, ya da biberon temalı hediyelik verebilirsiniz. Anı fotoğrafları çekilebilir, Baby Shower çerçevesi ile anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Video çekerek muhteşem anı bırakabilirsiniz. Yine anı unutmamak adına oyunlar oynanabilir, balonlar patlatabilir böylelikle partiyi eğlenceli hale çevirebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here