Ana sayfa DEKORASYON Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

96
0

Oldukça dar olan çatı katları genelde ya boş olup ya da kullanılmayan eşyalarla dolu olan çatı katlarını doğru bir dekorasyon ile hem işlevsel hem de şık hale getirebilirsiniz.

Çatı katı olanlar oldukça şanslı ev sahipleri arasındadır. Yağan yağmurun ve karın eşsiz manzarasını huzur içinde seyrederek rahatlayabileceğiniz, harika bir yer. Minimalist bir dekorasyon ile oldukça kullanışlı,  gösterişli yeni yaşam alanları elde edebilirsiniz. Çatı Katı Dekorasyonu için merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Çatı Katı Mutfak

Çatı katınızda kullanacağınız beyaz renkte Amerikan tarzı bir mutfak ile mekana farklı bir hava katabilirsiniz. Yine tavana geniş pencere de ekleyebilirsiniz.

Çatı Katı Yatak Odası Dekorasyonu

Çatı katları genelde yatak odalarının kullanımı için daha uygundur. Çatı katı için yatak odası seçimini yaparken, yerden yüksek olmayan yatakları tercih edebilirsiniz. Ayrıca doğal ışık için büyük pencere de ekleyebilirsiniz. Yaz aylarında yatak odanızın sıcak olmaması için yalıtım sistemleri yapabilirsiniz.

Çatı Katında Banyo

Çatı Katınızı Banyo odası yapmayı düşünüyorsanız, harika bir fikir olacaktır. Tavan arasında banyo yapmanın en güzel yanı ise gökyüzünün güzel manzarasının tadını çıkarmak olacaktır.

İskandinav Tarzı Çatı Katı

Seçeceğiniz İskandinav tarzı dekorasyon ve kullanılan açık renk boya ile evinize daha ferah bir hava katabilirsiniz.

Çatı Katı Çalışma Odası

Çatı katınızı çalışma odası olarak kullanmayı düşünüyorsanız, seçeceğiniz malzemelerin buraya uygun olması gerekecektir. Dekorasyon gözü yormamalı ve kitaplarınız için büyük dolaplar yerine raf kullanımı daha uygun olacaktır.

Çatı Katı Spor Odası

Spor salonuna gitmeye vakti olmayanlar ; kullanışlı olmayan çatı katlarını pratik, güzel bir spor alanı haline getirebilirler. Spor yaparken ekleyeceğiniz televizyon ile spor alanınız daha renkli olacaktır.

Çatı Katı Kütüphane

Evimde kitaplarımı koyacak yerim yok diyenler, ya da okumak için bekleyen kitapları olanlar çatı katınızı şahane bir dekoratif açık raf dizaynı ile kütüphane olarak değerlendirebilirsiniz. Alanınız küçük ise keyifli bir okuma koltuğu ya da büyük minderler kullanarak rahat bir ortam sağlayabilirsiniz.

Tavan Arası Home Ofis

Serbest meslek sayısının artması ile home ofis de günümüzde daha popüler bir hal almıştır. Modern tarzda dekore edeceğiniz tavan arası huzurlu bir alan yaratmak için harika bir fikir.

Çatı Katı Dekorasyonu Yaparken Duvar Rengi Nasıl Olmalıdır?

Küçük çatı katları dekorasyonunu yaparken, duvarların ve zeminin açık ton olması ile ortama derinlik katabilirsiniz. Ayrıca evinizi daha geniş tavanınız ise daha yüksek görünür.

Çatı Katı Aydınlatma

Çatı katı aydınlatma yaparken, aydınlık bir ortam için iyi bir ışıklandırma yapılması gerekmektedir. Romantik alan oluşturmak için, kısık ve loş bir aydınlatma yapılabilir.

Çatı Katı Beyaz Tavan Seçeneği

Çatı katı için tavan da kullanacağınız beyaz renk aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşturacaktır.

Çatı Katında Giyinme Odası

Çok fazla ayakkabınız ve kıyafetiniz varsa çatı katını bu eşyalarınız için kullanabilirsiniz. Böylelikle evde sizin için hem fazla alan açılmış olur, hem de kıyafet ve ayakkabı seçiminiz kolay olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here