Ana sayfa ÇOCUK ODASI Çocuk Odası Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Çocuk Odası Aydınlatma Nasıl Olmalı?

50
0

Çocuğunuzun oda aydınlatması göz sağlığı, uyku düzeni ve psikolojik olarak etkilediği için oldukça önemli bir konu. Çocuklar odalarında ödev yapma, oyun oynama ve hayal güçlerini geliştirebildiği, önemli bir alan. Bu yüzden seçilen aydınlatmanın bu amaca hizmet eden doğru bir ürün olması gerekmektedir.

Çocuk odası yerleşimi gün ışığını en fazla alabilecek şekilde ayarlanmalı. Gündüz gün ışığını fazla alabilen akşam iyi aydınlatılan bir oda olması göz sağlığı ve uyku düzeni açısından oldukça faydalı olmaktadır. Çocuk odası ana aydınlatma mutlaka tavandan yapılmalıdır.

Çocuk Odası Avize Seçimi

 

Çocuk odası avize seçimi yaparken küçük avize çocuk odası için uygun bir seçim olacaktır. Avizenize LED ampul kullanarak gün ışığı rengi olması ile renklerin doğru algılanması açısından en doğru seçim olacaktır. LED ampuller kullanıldığı süre boyunca ısınmaması ve göz yormaması ile büyük avantaj sağlamaktadır. İç mekan aydınlatması sağlayacak olan avize çocuk odası ile uyum sağlayacak pek çok seçenek sunmaktadır. Aydınlatmalar; abajur, sarkıt, spot, lambader, avize, duvar aplikleri gibi çeşitleri bulunmaktadır. LED ampuller aydınlatma ve tasarruflu olması ile daha çok tercih edilmektedir.

Baş üstü Aydınlatma

 

Çocuk odası için kullanacağınız baş üstü aydınlatma son dönemde çocuk odaları için popüler modeller arasında.

Başucu Aydınlatma

Çocuğunuz gece yatmadan önce kitap okumak isteyebilir, ya da gece kalkmak istediğinde başucu aydınlatması oldukça işe yarayacaktır.

Gece Lambası

Çocuğunuzun uyumasına yardımcı olan gece lambaları uyumaya zorlanan çocuklar için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Kısılabilir Aydınlatma

Çocuk odası ayarlanabilir aydınlatma ile çocuğunuz uyurken seviyesini düşürebilirsiniz. Böylelikle çocuğunuz odasında kendini güvende hissedecektir.

Masa Aydınlatma Nasıl Olmalı?

 

Masa lambası kullanımı ışığın yönünü ayarlama, gözü yormama, ayarlanabilir gövdesi ile doğru bir seçim olacaktır. Masa lambalarının konumu ışığı sol taraftan gelecek şekilde ayarlanması gözü yormaması açısından oldukça önemlidir. Farklı model ve renk ile odanıza ve dekorunuza uygun pek çok seçenek bulunmaktadır.

Aydınlatma Ve Dekor Birleşimi

Çocuğunuzun odasını dekore ederken çocuğunuzun sevdiği şekilde ışıklandırma ve renklerle çocuk odasını dekore edebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here