Ana sayfa MUTFAK Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

38
0

Mutfakta sade ve şık tasarım arayanların ilk tercihi olan Country tarzı mutfaklar ile ev dekorasyonunuzda göz kamaştırabilirsiniz. Son dönemde ev dekorasyonunda en sıcak samimi trendlerin başında country tarz gelmektedir. Country dekorasyon da geçmişteki tasarımların günümüz tarzı ile karıştırılarak samimi sıcak dekorasyon modelleri ile rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşatmasıdır. Ev dekorasyonunda çiçek desenli modelleri, doğal renk tonları ile sıcak ortamlar yaratan Country tarzı mutfaktalar konforun ve estetiği arayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Country mutfağı Amerikan, İngiliz ve Fransız olarak karşımıza çıkmaktadır. Tasarım çizgisi ile görkemli görünen bu tarz dünyanın birçok yerinde revaçta.

Country mutfaklarda bakır mutfak ürünleri, taş zemin ya da duvarlar, toprak rengi, rustik dolaplar ile mutfağınızda son derce etkileyici bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Country Mutfak Dekorasyonunu

Son dönemde yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan Country tarzı mutfaklar nostaljiyi sevenler için harika bir seçim olacaktır.  Country mutfak dolapları tamamen ahşap ya da renkli ahşap olması ile bayanların gözdesi olabiliyor. Dolaplar da en çok oymalı, cam kapaklı ve beyaz olması Country tarzın en önemli özelliklerindendir. Beyaz, soft, krem renkler ile mutfağınızda nostalji kokan bir hava olacaktır. Halı, perde, ve masa gibi eşyalar da bu tarz için önemlidir. Sadeliğin vurgulandığı tek renkli halılar tercih edilebilir. Perde seçiminiz country tarz için gün ışığını geçirebilen ince bir perde tercih edilebilir.

Country Tezgah Nasıl Olmalı?

Country mutfak tezgah seçiminde ahşap ve mermer tezgahlar kullanılmaktadır. Country tarzı yakalamanız için mermer renginizin krem, kahverengi tonlarda olması doğru bir seçim olacaktır. Country tarzda ahşap tezgahlar en çok karşılaşılan tezgah şeklidir. Maliyeti ve mutfaktaki kullanım şekli uygun olmadığı durumlar için açık renklerdeki kuvars tezgah doğru bir seçim olacaktır.

Country Lavabo Seçimi Nasıl Olmalı?

Country mutfaklarda paslanmaz çelik lavabolar musluk ile uyum sağlaması ile en çok tercih edilenler arasında.

Country Zemin Nasıl Olmalı?

Country tarz mutfak dekorasyon zeminde önceliğiniz ahşap olmalı. Parke, laminant mutfağınız için en uygun seçim olacaktır.

Country Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Country mutfaklarda eskitme aplikler, ahşap abajurlar güzel dekoratif mumlar mutfaktaki görünümü zenginleştirecektir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here