Ana sayfa BAHÇE En Güzel Bahçe Aydınlatma

En Güzel Bahçe Aydınlatma

88
0

Bahçeli bir eve sahipseniz, çok şanslısınız. Yaz akşamlarında, keyif yapmak ya da misafirlerinizi ağırlamak için bahçeler harika alanlardır. Gündüz yapılan bahçe keyfinizin, gece de devam etmesini istiyorsanız aydınlatma unsurlarını da kullanarak fonksiyonel ve şık tasarımlar yaratabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Bahçe aydınlatma fikirleri konumuzda bahçenizde ve dış cephe için önemli bir yere sahip göz alıcı, herkesin kıskanacağı bir atmosfer ile göz doldurabileceğiniz dış mekan aydınlatmadan bahsedeceğiz.

Bahçeye Serpiştirilen Işıklarla Ağaçlar Yıldız Açsın

Son derece şık ve muhteşem bir görüntü sunan ağaçların ışıklarla süslenmesi en çok tercih edilen, bahçe aydınlatma şeklidir. Bahçenizde ağaçlarınız varsa hiç vakit kaybetmeden bahçenizde harikalar yaratabilirsiniz.

Çin Lambaları İle Renkli Bahçeler

Bahçe aydınlatmalarında diğer dikkat çeken aydınlatma tercihi ise Çin lambalarıdır. Rengarenk göz alıcı ortam oluşturmak isteyenler bahçenize bu tarz ağırlık verebilirsiniz. Bu tarz lambaları bahçelerde değil, yılbaşı gecesi, doğum günü gibi organizasyonda da kullanabilirsiniz.

Güneş Enerjili Lambalar

Bahçe aydınlatmaları içinde son derece tasarruflu olan bu tarz lambaları bahçenizi aydınlatmada kullanabilirsiniz.

Havuz Başı Aydınlatmaları

Havuz başı aydınlatma sistemi için, özel aydınlatma çalışmalarında tercihiniz kaliteli ve profesyonel ürünlerden yana olmalı. Geceleri oturup suya yansıyan ışıkları seyretmeyi seviyorsanız havuz başı alanlar da ışıklandırma yapabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonun da Işık Oyunları

Bahçe duvarları için duvarlara uygulanan spot ve led ışıklar duvarda farklı desenler oluşturarak, şık görüntü sunmaktadır.

Bahçe Aplikleri

Ev estetiğini önemli ölçüde etkileyen aplikler bahçe ve ev içinde de kullanılabilir. Bahçenizde şadırvan, kamelya gibi bölümlerde bahçe ortamında seçilen doğru aplikler modern bir hava katacaktır. Renk ve model olarak tarzınızı yansıtabilirsiniz. İster nostaljik ister Modern tasarımlar ile aplik seçiminizi yapabilirsiniz.

Yürüyüş Yolunu Aydınlatma

Son dönemin trendi olan, yürüyüş yollarına kendi tarzınızda spot ve ledlerle aydınlatma yapabilirsiniz. Bahçenize aydınlatma direkleri ile farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sarmaşık desenli, gaz lambası formunda pek çok model ile dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Bahçedeki Kameriye ve Masaları Işıksız Bırakmayın

Bahçe düzenlemesini yaparken, kameriye ve bahçe masa ışıklandırmasını mutlaka yapmalısınız.

Bahçe Aydınlatmasında Mumlar

Bahçenizde romantik bir ambiyans için kullanacağınız mumlar eşsiz bir görüntü için iyi fikir.

Ambiyans Yaratan Işıklar

Bahçeler de özellikle çardak ve kameriye gibi alanlarda tercih edilmekte. Model ve renkleri ile farklı bir ambiyans katmaktadır.

Merdiven Işıklandırması

İç ya da dış mekan da bulunan merdivenleri aydınlatmak için yapılan ışıklandırmalar şık bir görüntü oluşturur. Solar taş özellikle dış mekan merdivenler için çok uygun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here