Ana sayfa BANYO En Güzel Banyo Fayans Modelleri

En Güzel Banyo Fayans Modelleri

349
0

Her yeni bir yıl ile birlikte, pek çok konuda olduğu gibi, dekorasyonda da renk ve tasarımlar yenilendi. Bu yeniliklerden elbette ki evin önemli bir parçası olan banyolar da nasibini aldı. Banyonun bütünün kapsayan ve içeri girildiğinde ilk göze çarpan banyo fayansları ise şüphesiz bir banyodaki genel atmosferi en fazla etkileyen malzemelerdir.

Banyolarda Modern Esintiler

Modern bir görünüş sağlamak amacıyla koyu ve soğuk renklerin kullanımı, banyolarda da yaygın olarak tercih ediliyor. Özellikle gri tonları ve koyu mavilerin ağırlıklı olarak kullanıldığı görülüyor. Evinizin banyosunda bu atmosferi yaratmak istiyorsanız, iri boyutlarda ve koyu renklerde fayans modelleri ile duvarları döşeyebilirsiniz. Küçük bir alanda koyu renklerin ağırlıkta olması alanın daha küçük görünmesine sebep olabilir.Alandaki dört duvardan üçünü koyu birini ise koyu renge tezat oluşturacak açık renk bir fayans ile kaplamak, bu sorunu çözecek ve bu küçük alana derinlik katacaktır.

Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri

Modern bir banyo görünümünü banyonun zemininde de devam ettirebilirsiniz. Bunun için,duvarlarla aynı renkte ama aynı zamanda içinde farklı renklerde desenler içeren fayansları tercih edebilirsiniz. Bir diğer seçenek de, daha doğal bir görünüm kazandıracak banyo taşları kullanmak. Doğal görünümlü taşları zeminde kullanmak hem banyodaki mono krom görüntüyü kıracak, hem de kendinizi bir şelale kenarında ya da sahilde yürüyormuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri

Renkli ve Neşeli Banyolar

Koyu renklerden hoşlanmıyor, modern görünümü sevmiyor ya da daha canlı renkleri tercih ediyor olabilirsiniz. Cıvıl cıvıl ve aydınlık bir banyo için en etkili çözüm,tüm duvarlarda bembeyaz fayanslar kullanmaktır. Eski banyolarda görmeye alışık olduğumuz, duvarların tam ortasından geçen ince çiçekli fayansların devri çoktan kapandı. Bir-iki renk ile oluşturulmuş geometrik desenli veya daha otantik, çini motifleri olan dekoratif fayans modelleri banyo için renkli bir dokunuş olarak kullanılabilir. Bu renkli fayanslar ile beyaz duvarınızın tam ortasından değil, daha yukarısından geçecek bir şerit oluşturun. Böylece hem tavan daha yüksek görünür, hem de banyoya renk katacak bu güzel desenler banyo mobilyalarının arkasında kalmadan göz önüne çıkar.

Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri

Farklı Banyo Tipleri İçin Farklı Seçenekler

Farklı banyo modelleri fayans seçimini etkilemektedir. Duş duvarlarında açık renk ve metalik görünümlü büyük parça fayanslar ile yarı saydam ve renkli küçük fayanslar son yıllarda popüler olmuş ve modası kolay geçecek gibi görünmeyen bir uygulamadır. Küvetler için ise modern bir görünüm vermesi sebebiyle küvet zemini ve duvarlarının tamamında mermer görünümlü fayanslar sıkça tercih edilmektedir.

Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri

Tuvalet Ayrı, Banyo Ayrı

Bazı evlerde tuvalet ve banyo ayrı yapılır veya ev sahipleri kendi istekleri ile tuvalet ve banyoyu ayırabilirler. Ayrı olan tuvalet için ayrılan alan genelde fazlasıyla küçük ve dar olur, dolayısıyla tuvale tfayans modelleri için çok koyu renkler pek tercih edilmez. Yine de modern görünüm veren koyu renklerden vazgeçemiyorsanız, banyo duvarlarında kullandığınız aynı fayansların birkaç ton açık rengini tercih edebilirsiniz.Yarı saydam fayanslar da, koyu renk olsalar bile, tıpkı duş duvarlarında olduğu gibi mekanı olduğundan büyük gösterecek ve harikalar yaratacak bir seçenektir.

Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri
Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Seçiminde ve Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fayans seçiminde belki de en önemli husus, fayans değiştirmenin kolay ve ucuz olmadığını aklınızda tutmaktır. Bu nedenle çabuk sıkılacağınızı, modasının hemen geçeceğini veya o kadar da beğenmediğinizi düşündüğünüz renk ve modellerden uzak durmakta fayda var.

Banyolar ıslak ve sıcaklığın sıkça değiştiği alanlardır. Fayansların uzun ömürlü olması için de bu çevresel değişkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. Alacağınız fayanslarda fiyata değil, kaliteye önem vermeniz size uzun vadede fayda sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here