Ana sayfa OTURMA ODASI En Güzel Ev Boya Renkleri

En Güzel Ev Boya Renkleri

32863
5
Ev-Boya-renkleri-resimli

En Güzel Ev Boya Renkleri

Evinizi boyamaya karar verdiyseniz önce iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Nasıl bir evde yaşamak istiyorsunuz, nasıl bir ortam yaratmak istiyorsunuz ve seçeceğiniz boya eşyalarınızla nasıl uyum sağlayacak tespit ederek ona göre karar vermeniz gerekir. Trend boya örneklerini görmek için ev boya renkleri resimli görsellerden yardım alabilir, fikir edinebilirsiniz.

En Güzel Ev Boya Renkleri
En Güzel Ev Boya Renkleri
En Güzel Ev Boya Renkleri

Açık Krem Tonları

En çok kullanılan renklerden olan krem rengi, evlerde her odada ve alanda uygulanan bir renktir. Krem tonlarından kum beji, kum taşı, buz beyazı gibi ev boya renkleri diğer eşyalarla kolay uyum sağladığı için en çok tercih edilen renk gruplarındandır. Her renkte mobilya ile halı ile, zemin döşemesi ile çok rahat kompozisyon oluşturulabilir. Fil dişi rengi yine krem tonunun geçişleriyle ortaya çıkan bir renktir, son yıllarda trend olan renklerden biridir. Sade ve huzurlu bir ev isteyenler için en özel seçeneklerden biridir. Odayı olduğundan büyük gösterir ve aydınlık, ferah, nezih bir duruş verir. Krem ve bej tonlarındaki ev boyası renkleri her zaman için uygulandığı ortamlara samimi, huzurlu ve mutlu bir hava katar.

En Güzel Ev Boya Renkleri
En Güzel Ev Boya Renkleri
En Güzel Ev Boya Renkleri

Mavinin Verdiği İç Ferahlığı

Mavi renk boyalar yine evlerde çok kullanılan renkler arasında bulunur. Mavinin her tonunu farklı odalarda kullanarak canlı ve enerjik havalar yakalayabilirsiniz. Özellikle bebek mavisi duvarlar iç mimarların çok kullandıkları renklerden biridir. Sade görüntüsünün yanında canlı ve hareketli bir atmosfer oluşturur. Duvarda mavi rengi kullandığınızda odada diğer objelerde ve aksesuarlarda yumuşak geçişler sağlayan mavi tonlarını kullanabilirsiniz.

Daha iddialı olmak isteyenler için en güzel ev boyaları arasında parlament mavi duvar boyası mükemmel bir seçenektir. Koyu bir renk olan parlament mavisi genellikle tek duvar uygulaması şeklinde kullanılır. Ana duvar renginde gri veya krem tonunda boya kullanılarak tek duvarda iddialı parlament mavisi kullanılır. Dinlendiren, huzur veren bu renk ile evinizde harika ortamlar yaratabilirsiniz.

En Güzel Ev Boya Renkleri
En Güzel Ev Boya Renkleri

Canlı Renklerden Kırmızı Ve Turuncu Sempatikliği

Turuncu renk daha çok çocuk odalarında kullanılan renklerdendir, çocuk odalarında sempatik, sevimli bir ortam yakalamaya çalışılırken bir yandan da enerjik ve yaratıcılığı geliştiren bir hava yakalanmaya çalışılır. Evlerde farklı odalarda farklı ev içi boya renkleri kullanarak her odayı kendine özgü bir hale getirebilirsiniz. Kırmızı renk, en göze batan ve dikkat çeken renklerdendir, farklı tonlarıyla kullanılabilir.

Özellikle yatak odalarında veya salonda tek duvarda uygulanabilir, yine çocuk odalarında tercih edilebilecek bir renk olabilir. Kırmızı renk bir duvara sahip olduğunuzda dikkat etmeniz gereken mobilya ve aksesuar seçimidir. Uygun kombin yaparak kırmızı duvar rengi ile kendinizi harika hissedebilirsiniz.

pastel ev boya renkleri
pastel ev boya renkleri

Pastel Renkler

Evinizde huzurla yaşamak istiyorsanız ve aynı zamanda şık, modern bir eve sahip olmak istiyorsanız tercihlerinizde ev boya modelleri içinden doğru renkleri seçmelisiniz. Pastel renkler modern ve şık bir ev için harika renk seçenekleri sunuyor.

Somon rengi bir ev size mükemmel duygular yaşatır, pastel pembe rengi insanın içini rahatlatan, huzurla dolduran yumuşak ve şirin bir renktir. Kumsal rengi deniz ferahlığını anımsatan pastel tonlarda bir renktir ve insanı mutlu eder. Mum ışığı da denen pastel sarı tonları ise retro tarza yatkın, özel bir renk grubudur. Mutfak, salon ve odalarda kullanılabilen geniş kapsamlı bir renktir.

Mor Ve Bordo Renkleri İle Yaşayan Evler

Yumuşak tonlardan mor ve bordo renkleri evlerde yaşam olduğunu anımsatan, muhteşem ev için boya renkleri seçeneklerinde oldukça iddia taşıyan ender renklerdendir. Mor rengin değişik tonlarından lavanta rengi, kırmızı tonlarından gül rengi ile yatak odanızı boyayabilir, huzurlu uykular uyuyabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. evimde bil hassa salonumda duvar rengi olarak pastel renkler kullandım, bir de hareketlilik versin diye çini tabak, çini pano kullandım.
    evimizin en gözde yeri bence salonlarımız, misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımızın da ön planda tutularak dekore edilmesi gerekiyor.

  2. Artık ülke olarak klasik renklerden vazgeçmeliyiz. Bej, krem, mavi tonlarından falan iyice sıkıldım. Yukarıdaki birkaç örnekte de olduğu gibi ne güzel renkler kullanılmış.

  3. benim tercihim ortamı daha ferah göstermek için açık ve pastel renklerden yana.
    tabi canlı renklerde olabilir ama pek bana hitap etmiyor…

  4. Açık krem tonları çok hoş duruyor. Ayrıca o renk tonuna yakın tonda ev eşyası bulmak da zor değil. Beyaz ve beyazın tonları da aynı şekilde güzel duruyor. Sadeliği sevenler için bu iki renk tonu güzel. Ancak kırmızı ile mavinin tonları eve yakışmıyor. Ciddiliğini yitiriyor ev.

  5. Ev duvarlarını ya da tavanlarını artık klasik renklerle boyamaktan vazgeçmek lazım. Çok otantik ve karışımı güzel renkler bulunuyor. Bence denemekten zarar gelmez.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here