Ana sayfa SALON En Güzel Salon Dekorasyonu Örnekleri

En Güzel Salon Dekorasyonu Örnekleri

16202
4
En Güzel Salon Dekorasyonu

İlham Verecek Salon Dekorasyonu Örnekleri

Salonlar, hem misafirlerin ağırlandığı hem de evin en sık kullanılan odalarından biri olduğu için en özel mekânlarımız arasındadır. Bu nedenle hem salon dizaynı, hem aksesuarların renklerle uyumu hem de rahat olması oldukça önemlidir. Ev dekorasyonu salon örnekleri incelendiği zaman, her evin birbirinden farklı bir ruh taşıdığı görülmektedir. Göz alıcı ve şık bir salon dekorasyonunda belli başlı noktalar ön plana çıkmaktadır.

1.Mobilyaların Tarzı Göz Önünde Bulundurulmalıdır

Salon modelleri için tercih ettiğiniz mobilyaların tarzı oldukça önemlidir. Tercihinizi şık ve klasik bir salondan mı yapıyorsunuz, yoksa rahat ve spor bir salon mu tercih ediyorsunuz? İlk olarak bu konuya karar vermelisiniz. Çünkü klasik ya da spor bir salon dekorasyonu baştan sona bir uygunluk istemektedir. Örneğin spor bir salona, taşlı ve ağır aksesuarlar hiç gitmeyecektir. Bu sebeple de, ne tür bir salon istediğinize başta karar vermelisiniz. İki türlü salon dekorasyonunda da, farklı ve pek çok fikir elde edebilirsiniz. Bu noktada ev dekorasyon örnekleri için size zevkli gelen, diğer odalarınızla da uyumlu olan ve bir yaşam alanına dönüşecek odanız için rahat olup olmadığı önem taşır.

Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu

2.Tercihim Spor Bir Dekorasyon Diyenler İçin

Salon örnekleri dekorasyonunda mobilyalar kadar göze çarpan bir diğer unsur da aksesuar seçimidir. Eve hareket ve renk katmayı sağlayan aksesuarlar; çeşitli model ve renklerde vazolar, son dönemlerin gözde parçaları olan tablolar, biblolardan ve çeşitli renklerde yastıkları kapsamaktadır. Spor ve renkli salon tasarımları daha sıklıkla modern kültürün etkisi altında gelişmiş durumdadır. Modern ve spor bir salonun dekorasyonunda desenli halılar yerini düz modellere bırakmaktadır. Mobilya seçimlerinde düz ve sade modeller tercih edilir. Çiçek böcek desenlerinden uzak ve gözü yormayan tasarımlar kullanılmaktadır.

Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu

3.Tercihim Klasik Bir Dekorasyon Diyenler İçin

Salon örnekleri modellerine bakıldığında tercih edilen bir diğer salon türü klasik dekorasyondur. Klasik tercih edilen salon dekorasyon örneklerine bakıldığı zaman ise, daha yoğun şekilde desenli kumaşlar ön plandadır. Açık renkten oluşan mobilya kumaşlarının yanında altın ve metal varaklı detaylar tercih edilmektedir. Genellikle taşlı, parlak aksesuarlar kullanılmaktadır. Bu tarzda dekore edilmiş olan bir odaya spor halı ve perdeler alırsanız, uyumlu bir görünüm elde etmekten uzaklaşırsınız. Yine de, ağır ve klasik koltuklar tercih ederseniz; çok taşlı ve parlak olan aksesuarlardan uzak durmalısınız. Klasik bir odaya çok ağır aksesuarlar kullanılması modern bir görünüm elde edilmesini zorlaştırır.

Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu

4.Kumaşlar ve Perdeler De Oldukça Önemlidir

Salon şıklığında bir adım öteye geçerek evinizde şık bir görünüm elde edebilirsiniz.Bu şıklığı yakalayabilmek için, salonunuzda tercih edeceğiniz perdelerin kumaşından tutun da salonun tam ortasında kullanacağınız orta sehpaya varana dek, aynı kategori içinde olan ürünlerin seçiminde bulunmanız gerekmektedir.Baştan sona kusursuz şekildeki tasarımlar yapmak, eksiksiz dekorasyon yapmaktan geçmektedir. Perdeler için seçeceğiniz kumaş, salon tasarımları için çok önemlidir. Odanın havasını bir anda değiştirmektedir.

Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu

5.Geniş Pencereli Bir Eviniz Varsa

Geniş pencereleri olan bir salona sahipseniz, odanız için çok fazla mobilya ve aksesuar kullanmanıza gerek yoktur. Salon dekorasyon örnekleri açısından en kolay dekore edilebilen moda türleri arasında yer alır. Manzaranızı tavan ve pencere dekorlarıyla doğal çevre olacaktır. Fazla aksesuar kullanımı, göz yoran detaylara neden olur.Fazla mobilyalar da mevcut odayı karmaşık bir hale getirir ve ferah bir görünümden uzaklaştırır. Bu şekilde bir dekorasyon yerine işlevsel ve minimalist bir dizayn yapabilirsiniz. Bu şekilde tasarlayacağınız odanız, çok daha genç ve modern bir görünüm kazanacaktır.

4 YORUMLAR

  1. Yeni bir bebeğimiz doğdu, mevcut evimiz biraz küçük olduğu için evimizi değiştirme kararı aldık. Yeni evimizin salonu 85 metrekare ve buna uygun mobilya bakıyorduk. Salon dekorasyonu bölümündeki örnekler gayet hoş görünüyor. Tavsiyelerinize uyacağım. Paylaşım için de ayriyeten teşekkürler.

  2. gösterişten uzak eskitme mobilyalardan oluşan konforlu bir salon içerisinde elinizde Orhan veli tüm şiirleri bir yanda köpüklü kahvenizi yudumlarken bir yandan mısralarda kaybolacaksınız.Bu hissi almak için mobilya alınır emin olun yeter ki insanın en önemli varlığı huzuru iyi olsun yazı için teşekkürler.

  3. Görsellerdeki gibi bir salon dekorasyonu yapmak için profesyonel kişilerden destek almak gerek. Yoksa renk uyumu, salona uygun mobilya, TV, konsol, yemek masası vb. eşyalar çok sırıtır. Ayrıca bu kadar güzel salon tasarımlarında kesinlikle güzel bir kitaplık da yer almalı.

  4. Salon modellerinin hepsi birbirinden güzel ve birbirinden zarif… Salona bende bir şeyler yaptırmak istiyorum ama bu tarz bir model ve dekorasyon yaptırmaya kalksam işin içinden çıkamam. Hayalini kurmak bedava 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here