Ana sayfa ÇOCUK ODASI Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu Hakkında

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu Hakkında

61
0

Erkek çocuk odası dekorasyonu yaparken, geleneksel renklerden kurtulmanın vakti geldi. Birçok farklı model olmasına rağmen sizin zevkinizi, tarzınızı yansıtan bir seçim ve akıllı uygulamalar ile çocuğunuzun odasını şık bir şekilde dekore edebilirsiniz. Seçilen tüm tasarım unsurları aynı zamanda sağlıklı ürünlerde olmalı. Erkek çocuk odalarında aksesuardan, tekstile, halıdan perdeye pek çok seçenek bulabilirsiniz.

Okula gitmeyen çocukların hayal dünyası daha hızlı olduğu için, kendi odalarında onların hayal dünyasını destekleyen, süper güçleri olan Batman, süperman, X-Men tablo poster v.b tasarımlar ile çocukların oyunlarını zenginleştirebilirsiniz. Bu kahramanlar onlara daha çok ilham verecek ve odalarında farklı bir ambiyans yaratacaktır.

Çocuk Odasında Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Çocuğunuzun odasını farklı şekillerle aydınlatabilirsiniz. Abajur, sarkıt, aplik, masa lambası gibi farklı aydınlatma ürünleri ile tamamlayabilirsiniz.

Erkek Çocuk Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

Yapılan araştırmalara göre renklerin çocuklar üzerindeki etkileri beyni ve duyguları etkilemekte. Renkler çocukların yaratıcılığa, öğrenmeye, huzura v.b birçok etkileri vardır. Bu nedenle çocuklar için renk seçmek oldukça önemli bir konu. Çocuk odası küçük ise açık renk kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.

Mavi: Psikolojik olarak soğuk bir renk fakat rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Mavi gökyüzü ve denizin, okyanusun rengi olduğu için rahatlatıcı bir etkiye sahip.

Sarı: Renk olarak sarı beyni ve motivasyon olarak dikkati etkilediği için çocuk odaları için oldukça uygun bir renktir.

Turuncu: Turuncu renk kendine olan güveni, bağımsızlığı temsil eden enerjisi yüksek çocuklar için en uygun renk. Turuncu rengi çocuk odasında doğru renkler ile harmanlamalısınız.

Yeşil: Yeşil huzur veren bir renk olduğu için sakin, çevresiyle uyumlu çocuklar için yeşil renk çocuğunuzun odasında daha rahat ve huzurlu olmasını sağlayacaktır.

Beyaz: En saf en temiz renk olan beyaz rengi çocuk odasında kullanabileceğiniz en masum renk.

Erkek Çocuk Odası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Erkek çocuk odasını dekore ederken, binlerce farklı model arasından çocuğunuzun yaşına uygun olanı seçmek en doğru karar olacaktır. Bunun yanında odanın büyüklüğü dekorasyon tarzı bunları düşünerek çocuğunuzun odasını doğru bir şekilde dekore edebilirsiniz. Uçak temalı duvar kağıdı, uzay gemileri gibi pek çok seçenek bulabilirsiniz. Çocuk odasında kullanacağınız duvar kağıdının çocukların kişisel gelişimi için olumsuz bir tarafı bulunmamaktadır.

Denizi seven çocuklar için

Arabaları seven çocuklar için

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here