Ana sayfa MUTFAK Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

2172
2

Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfaklar iç mekânların en önemli alanlarıdır. Özellikle hanımların zamanının büyük bir çoğunluğu burada geçtiğinden dolayı dekorasyon bakımından da ayrıca önem verilmesi gereken bir yerdir. Mutfaklarda ıslak zemin yerlerine döşenen fayanslar ise mutfak dolapları ile uyum içerisinde olması gerekir. Mutfak fayans modelleri ise her zevke göre tasarlanıp satışa sunulmaktadır.

Yemek Pişirirken Kendi Zevkinizi Yansıtın

Mutfakdekorasyonu için olmazsa olmaz bazı unsurlar yer almaktadır. Bu unsurlariçerisinde mutfak dolapları, aksesuarlar ve tezgah ile dolap arasında fayansçeşitleridir. Doğru fayans seçimi mutfağın havasını değiştireceğinden dolayı butercihe çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Mutfakfayansları yerde, duvar kısmında ve tezgah arasına uygulanır. Bir bütünolması için aynı tarz fayans modeli tercih edilse de zıt renkler ve tarzlardayapılabilmektedir. Günümüzde değişik fayans renklerine rastlama ihtimaliniz çokyüksektir. Yemek pişirme ve hazırlama aşamasındaki mutfak tezgah arasında yeralan fayans bölümü çok önemlidir. Suya çok yakın olduğundan malzeme seçimi önemarz eder.

Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Tezgah Arası fayanslarda Farklı Tasarımlar

Geneldeeskiden tezgah arası fayanslar tek renk ve aynı tarz olurdu. Şimdi bu fayanslarbirbiri ile zıt renklere hakim olan ve değişiklik arayanların tercih nedenleriarasına girmeyi başarmıştır. Mutfağın karakteristik tarzı önce dolaplarla sonratezgah arası fayanslar ile ölçülmektedir. Mutfağınızın tarzına uygun seçimleryapmanız dâhilinde çok özel alanlar oluşturabilirsiniz. Tezgah arası fayans seçiminiz yaparken değişik renklerdekullanabilirsiniz. Bu durum tamamen kullanıcıya kalmıştır. Sürekli ve aktifkullanılan yer olan mutfak tezgahlarının yanı sıra dolap ile tezgah arasıfayans çeşitleri de uygun tarzda olmalıdır.

Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfaklarda Fikirleriniz Önemli

Mutfak duvar fayans modelleri ise en az tezgah arası fayanslarkadar dikkat çekmektedir. Mutfaklarda renkli anları yakalamak için zıt ve canlırenkli fayanslar kullanabilirsiniz. Daha durağan ve ağır renkler isterseniztercihlerinizi bej, kahverengi, siyah ve koyu renkler yönündekullanabilirsiniz. Mutfak fayansçeşitleri kataloğundan istediğiniz tarzda fayans seçimi yapabilirsiniz. Burenkler sizin hayatınızın renkleri olacağından kendinizi mutfakla bütünleştirmefırsatı yakalayabilirsiniz. Fikirler ve zevkler birleşince otaya çıkan enfesfayans tasarımları mutfağınızın şıklığına şıklık katacak. Yapacağınız herfayans seçiminde kendinize ait bir şeyler bulmalısınız.

Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Sade Renkte Tezgah arası fayans Modelleri

Her zamansıradan ve sade mutfak dekorasyonu tercihleriniz varsa fayans seçimlerinde debu sadeliği korumanız önerilir. Dekoratif tezgah arası fayanslar dakullanabilirsiniz. Ancak genel olarak mutfaktezgah arası fayans tarzları daha uygun olacaktır. Mutfağa yakışan sade vepastel renkli fayans modelleri şık bir mutfak olmasını sağlayacak. Dekor amaçlıkullanılan tezgah arası fayans modelleri sayesinde farklı konsept te yakalamışolacaksınız. Sıcak ve samimi bir mutfak ortamı yaratmak için fayans seçimlerineçok dikkat etmeniz gerekir.

Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Estetik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfakların Farklı Stilleri

Geçmişte kullanılan mutfak dekorasyon modelleri daha sıradan ve aynı tarzdadır. Mutfak tezgâh arası fayans stilleri ise 2019 yılında değişik konseptlerle ortaya çıkmıştır. Mutfak fayans modelleri 2019 yılında da değişik tarzıyla karşımıza çıkmaktadır. Fayans modelleriyle mutfaklar baştan yaratılmaktadır. Geometrik ve çizgili desenli fayans modelleriyle renk seçimini diğer aksesuarlara ve dolaplara uygun tarzda yapmanız daha uygun olmalıdır. Dengeli ve farklı konseptlerle mutfaklarınız şenlenecek. Tezgâh ve dolap arası fayans tasarımlarını seçerken örnek model yelpazesine bakılarak seçilebilir. Klasiklikten çıkıp daha orijinal fikirli mutfak modellerine sahip olmak için fayans tercihleri ile başlayabilirsiniz. Tezgâh ve mutfak dolabı arasındaki fayans tarzları için kendi tasarımlarınızı da kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Evimde her zaman eşyaların ve dekorların sadeliğinden yanaydım ta ki konudaki tezgah arası fayanslarını görene kadar. Çok hoşlar ancak böyle bir tasarım için mutfağın geniş olması lazım. Şimdiki evlerin çoğunda mutfak ve salon birleşik. Ev de kira olunca ister istemez sadece bakmakla yetiniyoruz.

  2. Bu tezgah arası fayanslarla iyice kafayı sıyırmış bulunmaktayım. Bir türlü güzel bir model seçemedim. Fakat sizin siyah damalı modeliniz baya güzel görünüyor. buna benzer bir şeyler yaptıracağım büyük ihtimalle. Önerdiğiniz bir mağaza var mı acaba?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here