Ana sayfa DİĞER Evde Spor Salonu Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evde Spor Salonu Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

25
0

Evde spor alanı oluşturmak, spor yapmak özellikle soğuk kış ayları, yoğun çalışan v.b  birçok kişinin hayalidir. Spor salonlarına yapılan üyelikler, zaman, kıyafet ve gün boyu toplantılar, stres gibi birçok sebepten dolayı birkaç haftadan sonra spor salonları kullanılmıyor.

Spor yapmanın sağlığımız için faydasını anlatmamıza gerek yoktur. Evde kendinize spor alanı oluşturmadan önce bazı araştırmalar yapılması gerekli. Bunun için yeterli organizasyon ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Herkesin farklı hedefi vardır. Bazı kişiler bölgesel zayıflamak isteyebilir, ya da kas çalışmayı tercih edebilir. Bu sebeple amacınız ne ise isteğiniz doğrultusunda harcama yapmanız daha doğru olacaktır. Hazırsanız evde spor alanınızda neler kullanabilirsiniz? Sizler için hazırladığımız yazımızda merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Kötü görünümlü bir ortamda kimse çalışmak istemez. Bu nedenle spor alanınızın hoş ve konforlu görünmesi sizi de motive edecektir.

Yoga Alanı

Yoga ile ilgileniyorsanız yoga matının hafif ve az yer kaplaması ile evinizin herhangi bir bölümünde dahi kullanabilirsiniz.

Pilates

Pilates yapanlar özellikle dar bir evde yaşıyorsanız topunuzun kapladığı alandan dolayı farklı alternatifler deneyebilirsiniz.

Duvar Rafları

Duvar rafları eşyalarınızı belirli bir düzende tutmak ve eşyalarınızı aradığınızda kolay bir şekilde ulaşabilmeniz açısından işinize yarayacaktır.

Duvar Askıları

Spor aletlerinizi asarak belirli bir düzen içinde olmasını ve yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Egzersiz ve Spor Takvimi

Spor yapacağınız alanın bir köşesine mantar pano ya da beyaz tahta üzerine alacağınız notlar ile günlük gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Yapacağınız Tercihleri Göz Önünde Bulundurun

Eğer amacınız kas yapmaksa kaslara yönelik alet seçmeniz daha doğru olacaktır. Spor aletlerini almadan önce aktivitenize uygunluğuna dikkat edin.

Evinizdeki Diğer Kullanıcıları Unutmayın!

Evinizdeki spor aletlerini birkaç kişi kullanacaksa aynı anda herkese hitap eden ekipmanları düşünerek maliyeti de düşürebilirsiniz.

Manzaraya Karşı

Evinizde seyredeceğiniz bir manzara varsa spor alanınızın da bu manzaraya karşı olması sizin ruh halinizi, zinde olmanızı sağlayacaktır.

Bütçenizi Göz önünde Bulundurun

Tüm vücut çalıştırılmasını isteyenler için direnç bantları, dambıl kombinasyonları, egzersiz topu gibi aksesuarlar bazı spor cihazlarına göre daha uygun. Seçim size kalmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here