Ana sayfa BEBEK ODASI Hoş Geldin Bebek Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Hoş Geldin Bebek Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

53
0

Yeni bebek sahibi olacak aileler müjdeyi aldınız. Güzel haberi aldıktan sonra artık hayatınızda yeni bir dönem başlıyor! Bir an önce hazırlıklara başlamak için sabırsızlana bilirsiniz. Doğacak bebeğiniz için bebek odası hazırlamak oldukça keyif veren bir iştir. Bebek Odası Dekorasyonunu yaparken kapıdan mobilya ya duvar kağıdından aksesuarlara kadar her şey güzelliği ve şıklığı ile oldukça önemli.

Bebek odaları günümüzde şık ve estetik olduğu gibi aynı zamanda hem anne hem de bebeği rahat ettirecek kullanım kolaylığı sağlayan bir tarz oldu. Bebek odası dekorasyonunuzu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğinizin Odası Beşik Seçimi Ve Konumu Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebeğinizin odasına karar verirken geniş, evin güneş alan ve annenin odasına yakın  konum da olan en uygun oda  tercih edilmelidir. Bebeğinizin odasını dekore etmeden önce doğru odayı seçtiğinizden emin olun. Seçtiğiniz oda bebeğinizin uyku ve diğer aktivitelerini gerçekleştirdiği bir oda olmalı. Bebeğinizin odasının güzelliği ve tasarımı kadar odanın sıcaklığı, bulunduğu cephesi, emniyetli, gereksiz eşyalardan arınmış ve aynı zamanda güvenli bir oda olması bebeğiniz ve odası için önemli konulardır.

Beşik seçimi ise ileri ki zamanda yatağa dönüşebilen bebek beşiği tercih edebilirsiniz.

Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebeğiniz için en doğru seçim ağaçtan yapılmış mobilyalar. Ağaçtan yapılan mobilyalar hem sağlıklı hem de uzun ömürlü olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kapı Süsü

Bebeğinize hoş geldin demenin en güzel şeklini odasındaki kapı süslemeleri anlatacaktır.

Bebek Odası Zemin Nasıl Olmalı?

Bebeğinizin odası için zemini hazırlarken, kolay temizlenmesi ve daha hijyen olması ile parke tercih edilebilir. Seçilen ahşap ya da mantar parke sıcaklık ve uzun ömürlü olması ile ilk tercih nedenidir. Kullanacağınız halının antibakteriyel ve antialerjik olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek Odası Duvar Rengi Hangi Renk Olmalı?

Bebek odanız için açık mavi, açık yeşil tonları, bej gibi renkler ya da farklı tonları da tercih edebilirsiniz. Koyu renkler odayı sıkıcı ve kasvetli göstereceği için açık renk kullanımı odayı daha ferah gösterecektir.

Bebek Odasında Neler Olmalı?

Yeni doğan bebek odası dekore ederken, odanın sade olmasına özen göstermelisiniz. Bebek odasında kullanılmayan eşyalara yer verilmemeli.

Bebek Odası Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebeğinizin odasındaki aydınlatma en önemli aksesuarlardan birisidir. Tavandan değil duvardan yansıma tercih edilmeli.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here