Ana sayfa YATAK ODASI İlham Veren Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

İlham Veren Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

423
0

Yatak Odası kişilerin dinlenme, uyuma gibi kişisel etkinliklerini gerçekleştirdiği evin en temel bölümüdür. Yeni güne enerjik, sakin, zinde başlamak için iç mekan dekorasyonu oldukça önem arz etmektedir. Yatak Odanızı Dekore ederken modern stilin takipçisi olun.

Uygun Bir Yatak

Yatak odanızı dekore ederken mobilyanızın görünümü kadar kullanışlı olması da önemlidir. Ömrümüzün üçte ikisi uykuda geçtiği için yatak seçimi de sağlıklı uyku ve omurga için çok önemlidir. Yatak kişilerin ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Sizde bedeninize uygun ideal yatak seçerek güne enerjik başlayabilirsiniz.

Yatak Odasında Sadelik

Yatak odanızda kalabalık görüntülerden uzak olmak yatak odanızı daha sade gösterecektir. Yazlık ev görünümünde olan bu dekorasyon da yeşil ve beyaz renkler ile yatak odanızda sadeliğin şıklığını yaşayabilirsiniz. Yatak odanızı dekore ederken seçeceğiniz mobilya da oldukça önemlidir. Mobilya seçimini sade seçerek daha modern bir tasarım yaratabilirsiniz.

Duvar Kağıtları

Duvar Kağıtları ile odanızın havasını değiştirip göz alıcı bir dekorasyon yapabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda dekor amaçlı kullanılacak duvar kağıtlarının mobilyadan sonra seçilmesi ve uygun olması da oldukça önemli.

Yatak Odası Mobilya Düzeni

Yatak odası yerleştirme şekli yapılırken, dikkat edilmesi gereken aksesuar, renk, mobilya.. vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi huzuru yakalayabilmek adına önemli bir husustur. Yatak odası renk seçimi ise özen gösterilmesi gereken önemli konulardan birisi. Yatak odasında kullanacağınız koyu renk kasvetli bir ortam yaratacağından tercihinizi soft, pastel renklerden yana yapmanız yatak odanız için en ideal renk olacaktır.

Yatak Başlığı Modeli Nasıl Olmalı?

Yatak odası dekorasyonunda yatak başlığı, görselliği etkili hale getirmek için oldukça önemlidir. Yatağı gösteren, çekici hale getiren yatak başlığı ve modeli dekoratif ve şık olması ile beklentilere de cevap verebilen rahat bir model olmalı. Yatak başlığınız deri, ahşap, kumaş kaplı bir model seçebileceğiniz gibi odanıza ve hayallerinize uygun bir modelde tasarlayabilirsiniz.

Son dönem trendler arasında olan kapitoneli yatak başlıkları son dönem popüler modeller arasında. Tafta kadife olanlar daha etkileyici ve modern bir görüntü oluşturmaktadır.

Ahşap başlıklar daha çok klasik ve country tarzını yansıttığı gibi metal başlıklarda ise daha minimalist tarzı yansıtmaktadır.

Büyülü yatak odaları için yatak ölçülerinden daha uzun başlıklar ile daha modern ve ilham veren yatak odası modellerine ulaşabilirsiniz.

Başucu Kitaplığı

Kitap okumayı çok sevenler! Yatak odanızdaki yatağınızı kitaplık olarak kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Kitaplık her evde olan ve vazgeçilmez köşelerden biridir. İşte yatak odanızda kullanabileceğiniz fonksiyonel kitaplıklar …

Yatak Odasında Puf Kullanımı

Yatak odanızda fark yaratan iç mekana zenginlik katacak olan yatak odası pufları ile yalnız kalmak istediğinizde yatak ucunda yer alan puf ile kendinize oturma alanı yapabilir odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Yatak Odası Aydınlatma

Yatak odası aydınlatma seçiminizi yaparken mobilyaları da göz önünde bulundurun. Işığın kısılıp yükseltilebildiği tavan aydınlatma, başucu lambaları,  mum ile farklı seçimler yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here