Ana sayfa MUTFAK İngiliz Country Mutfak Nasıl Dekore Edilir?

İngiliz Country Mutfak Nasıl Dekore Edilir?

45
0

İngiliz Country Mutfak modelleri Avrupa’dan Amerika’ya dünyanın pek çok yerinde tercih edilmektedir. İngiliz Country mutfak dekorasyonu denilince görkemli olmasının yanı sıra sadeliğin, yerelliğin, çiçekli  doğal malzemenin bir arada olduğu tasarım düşünülmelidir.  İngiliz tarzı mutfakta kendinizi kır evinde hissedebilir, mutfaklarda istediğiniz mutluluğu, huzuru, rahatlığı bulabilirsiniz. Desenli duvar kağıtları, çiçekli ya da desenli perdeler, klasik mobilyalar, şeritler, havluluklar ile hayalinizdeki dekoru yansıtabilirsiniz. Sarı, beyaz, altın rengi, mavi bu renkler ile tarzınızı mutfağınıza yansıtabilirsiniz.

İngiliz Tarzı Mutfaklarda Aydınlatma Nasıl Yapılır?

Çiçek dekorlu lambalar, ahşap avizeler, eski dönemde kullanılan lambaları mutfağınızı dekore ederken aydınlatma ürünü olarak tercih edebilirsiniz.

Zemin Nasıl Olmalı?

İngiliz tarzı mutfağınızda zemin için kaplama ahşap tercih edilmeli. Ahşap tercih etmeyenler için küçük seramik döşemeler tercih edilebilir.

Aksesuar

Aksesuar olarak dekoratif tabaklar, tablolar, biblolar, desenli yastıklar… İngiliz tarzı dekorasyonda olması gereken metaryallerdir.

İngiliz Stili Mutfak Dekorunda Neler Olmalı?

İngiliz tarzı mutfağınızı dekore ederken, iç mekanla uyumlu olabilmesi için perde, mobilya, masa örtüsü karakterize özelliklere sahip olmalı.

İngiliz tarzı mutfak dolapları samimiyeti, sıcak renkleri üzerinde taşımalı. İngiliz tarzı mutfağınızda dikey çizgili ya da çiçek desenli duvar kağıtları tercih edilebilir. Kullanılacak aksesuarlar küçük olmalı ve sıcak tonların kullanıldığı bir obje olmalı. Mutfağınızın tavanı alçak ise duvarlarda kullanacağınız çizgili duvar kağıdı ile iç mekanınızın geniş ve rahat görünmesini sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here