Ana sayfa DEKORASYON İtalyan Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır?

İtalyan Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır?

55
0

İtalyan dekorasyon, Roma İmparatorluğundan günümüze kadar ulaşan tasarımı ile dünyaca kabul görmüş bir tarzdır. İtalyan dekorasyon kendine has stil ve zarif mimarisiyle oldukça şık modellerdir. İtalyan tarz dekorasyon son dönemin gözde trend dekorasyonlarından….

Salonlarınızda İtalyan Dekorasyon

Farklı kültürlerin farklı stillerini evinizde buluşturmak mı istiyorsunuz, sade ve klasik İtalyan esintisi ile ev dekorasyon örneklerini evinizde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

İtalyan Tarzı Ev Dekorasyonu

Evinizi İtalyan tarzı ile dekore ederken, koltuklarınızda deri, kumaş ya da keten tercih etmelisiniz. Koyu renk mobilya ve büyük gösterişli modeller ile klasik görünüm yakalamış olursunuz. Koyu renkten hoşlanmıyorsanız açık renk tercih edebilirsiniz. Ladin, meşe,  gibi ağaçları kullanarak dekorunuzu zenginleştirebilirsiniz.

İtalyan mobilya seçiminizi yaparken oldukça rahat ve havalı ürünler seçilmeli. İtalyan mobilyanızı sade tercih ettiyseniz, perdeniz de ya da aksesuarınız da gösterişli ürünler tercih etmelisiniz. İtalyan dekorunda hassas bir denge var. Sadelik ve gösteriş dengeli bir şekilde verilmeli. İtalyan tarzı evinizi dekore ederken, soluk krem tarzı renkleri canlı aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.

Berjer İle Lambader Uyumu

Okuma köşelerinin vazgeçilmezi olan berjer ve lambader ikilisi ile evinizin en güzel köşesini kombine edebilirsiniz. Böylelikle İtalyan mobilya tarzını yakalayabilirsiniz.

Modern Çizgiler İle Akdeniz Serinliği

Evinizdeki mevcut görünümü en kaliteli mobilya ve renkler ile dekore ederek Akdeniz’in serinliğini evinize taşıyabilirsiniz. Şimdiden vintage dekorların satıldığı yerlere bakabilirsiniz.

İtalyan Tarzı Aydınlatma Nasıl Yapılır?

İtalyan tarzı evinizi dekore ederken, aydınlatma dekorun en önemli parçalarından biri olacaktır. Evinizde İtalya havasını estirirken, kullanacağınız metal ürünler bu tarzı yansıtacaktır. Yine ahşap aksesuarlar ile modern tasarımları evinize taşıyabilirsiniz.

Eğer eviniz müstakil ise ahşabın doğallığı ile tavandan sarkan aydınlatmalar ile tamamlayabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here