Ana sayfa BALKON Kış Aylarında Balkon Kullanımı İle Kışın Tadını Çıkarın

Kış Aylarında Balkon Kullanımı İle Kışın Tadını Çıkarın

93
0

Mevsim ne olursa olsun kış soğuklarına inat kış bahçesi ile soğuk havalarda bile keyifli zaman geçirebilirsiniz. Evinizin balkon ya da teras gibi açık alanları bahar mevsimlerinde ya da yaz mevsimlerinde vakit geçirilen alanlardır. Artık kış aylarında da balkon kapatma yöntemleri ile dört mevsim balkon ve terasınızı kullanabilirsiniz. Renkli yastıklar ve sevimli aksesuarlarla kış güneşinin tadını çıkartabilirsiniz. Şimdi Kış aylarında kış bahçesi nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Pergola Kullanımı

Pergola ile balkonunuzu yarı kapalı hale getirebilirsiniz. Öncelikle pergola kullanımı konusunda en önemli şey, ihtiyacınıza uygun olup olmadığını belirlemelisiniz. Pergolalar güneşten korunmak için tasarlanan bu yüzden pek tercih edilmeyen unsur olarak düşünülse de yeni nesil pergolalar ile kış koşullarına uygun yağmur ve kardan koruyacak şekilde üretiliyor.

Duvarları Ve Zemini Güzelleştirin

Dekorasyonun temel taşı olan zemin ve duvar dekorasyonunu yaparken, zeminlerde teknolojinin gelişmesi ile soğuğa, suya dayanıklı ahşap zemin kaplamaları ile balkonda daha sıcak ve şık bir ortam sağlayabilirsiniz. Tabi ki zemini de halı ya da hoş bir kilimle kaplayabilirsiniz. Duvarları ise ister boyayın ister duvar kağıdı ile kaplayın.

Cam Balkon Uygulaması

Cam balkon son dönemde kullanımı yaygınlaşan, balkon kapatma yöntemlerinden. Tercih edilme nedeni yağmur, soğuk, rüzgardan korurken aynı zamanda manzarayı da kapatmayan uygulama olması ile oldukça revaçta. Bunun yanı sıra kışın kapalı yazın açılabilmesi ile dört mevsim kullanılabilir, avantajları ile cam balkonları değerlendirmenizi öneririz.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yeni nesil teknoloji ile yerden ısıtma yöntemini balkon ve teraslarda kullanabilirsiniz.  Özel bir tesisat gerektirmeyen uygulama, ekonomik ve uzun ömürlü olması ile kışın balkonunuzda ya da terasınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bitkilerle Süsleyin

Balkonunuz ya da terasınız küçükse renkli sepetlerdeki çiçekler, küçük saksılar yukarı asılabilir. Bitkiler balkon duvarınızı muhteşem bir görüntüye çevirebilir. Dört mevsim yeşil kalabilen, yapraklarını dökmeyen uzun boylu ev ağaçları ile bahar havası yaşayabilirsiniz. Salon palmiyesi, salon çamı, ladin, bodur nar bu bitkilerden bazıları.

Sıcak Renklerle İçi Isıtan Balkonlar

Balkonlarda kullanacağınız canlı renkler ile balkonunuzu daha sıcak bir mekana dönüştürebilirsiniz. Kapılarınızda, balkon mobilyanızda, balkon duvarında sarı, kırmızı, turuncu gibi renkleri kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here