Ana sayfa SALON Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

55
0

Salonunuz küçükse endişeye kapılmayın küçük salonlar ile harika, şık dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Zamanımızı en fazla geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız evimizin dekorasyon anlamında en önemli yeri olan tüm evin dekorasyon aklını belirleyen salonlarımız en fazla önem verilmesi gereken alanımızdır.

Küçük Salon dekorasyonu evin atmosferini belirleyen, kişiliğimizi ele veren zahmetli bir iş gibi gözükse de sizler için hazırladığımız yazımızda örnek ve tüyolar ile işinizi kolaylaştıracağız. Küçük salonlarda doğru dekorasyon tarzını kullanırsanız hem kullanışlı hem de sofistike bir mekan yaratabilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyon Önerileri Neler?

Küçük salonunuzu dekore ederken evi bir bütün gibi düşünerek parçadan bütüne evi tarzınıza uygun tamamlayabilirsiniz.

Küçük Salonlarda Minimalist Tasarımlar

Minimalist dekorasyonda az eşya, sade ve fonksiyonel dekorasyon ile minimalist dekorasyon elde edebilirsiniz.

Küçük Salonda Mobilya Nasıl Olmalı?

Küçük salonlarda büyük mobilyalar yerine akıllı mobilya seçmek doğru bir seçim olacaktır. Dar kesimli geniş olmayan mobilyalar tercih etmelisiniz. Seçilen küçük mobilyalar ile salonunuza harika bir görüntü kazandırabilirsiniz. Koltuk seçimi L koltuk modeli ile hem yer hem de alt kısmı  bazalı model ile depolama alanı elde edebilirsiniz. Koltuk seçiminde temizliği kolay olan, kir tutmayan koltuk kumaşları tercih edilmelidir. Koltuk takımlarınızın farklı renk ve desenlerden seçerek ilgi odağı haline getirebilirsiniz. Böylelikle mekanınıza derinlik katabilirsiniz.

Küçük Salonda Aydınlatma Nasıl Yapılmalı?

Küçük salon aydınlatmalarda büyük avize kullanımı aşırı aydınlık yaptığı için bunun yerine led ışıklar, spot ışıklar tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır.

Küçük Salonda Perdeler Nasıl Olmalı?

Küçük salonlar için kısa perde, stor perde ya da minimal çizgilere sahip ince tül modeli ile salonunuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Mobilya ve halı da daha canlı renkler ile salonunuzu kombinleyebilirsiniz.

Küçük Salonlarda Aksesuar Kullanımı

Salonda kullanacağınız dekoratif ayna ile mekanınızı çok şık kullanışlı bir alana çevirebilirsiniz. Yine mobilyanızın arkasına asacağınız çeşitli tablolar ile salonu daha büyük gösterebilirsiniz. Salonda ki çeşitli objeler ile ortamın atmosferini değiştirebilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Mobilyalar

 

Mobilya seçiminizde çok fonksiyonlu, açılıp kapanabilen mobilya ile dekorasyona ferahlık katabilirsiniz.

Duvar Ve Zemin Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Küçük salonu daha geniş ve büyük göstermek için duvarda ve zeminde açık renk tercih etmelisiniz. Duvar ve zemin renklerinin açık olmasına dikkat etmelisiniz. Duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız, soft tonlarda çizgili duvar kağıdı ile salonunuza derinlik katabilirsiniz.

Salonda Ottoman Kullanımı

Salonunuzda orta sehpa olarak Ottoman (Osmanlı) puf kullanımı küçük salonlarda yer kazanmak için oldukça idealdir.

Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Stüdyo tarzı salonda alan kısıtlı olduğu için az mobilya kullanımı ile yine de salonunuz dar görünebilir. Duvarlarınızı açık renk beyaz, açık pastel, bej renklerinden yararlanarak odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Stüdyo dairelerde küçük ve minimal tasarımlara sahip mobilya ile hem yerden tasarruf edebilir; hem de salonu daha geniş gösterebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here