Ana sayfa MUTFAK Kullanışlı Beyaz Mutfak Modelleri

Kullanışlı Beyaz Mutfak Modelleri

3266
4

Kullanışlı Beyaz Mutfak Modelleri

Ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği alanlar mutfaklardır. Bu alanların genişliği, ferahlığı ve kullanışlı olması, bayanlar için son derece önemlidir. Bu sebeple mutfak dolabı ve mutfak tercihlerinde, kullanışlı olan modelleri, modern tasarımları, çarpıcı görünümleri ve beyaz rengin hakimiyetini tercih ederler.

Beyaz Tasarım Mutfak

Beyaz renk dar olan ve hareket alanı kısıtlı olan mutfakların daha geniş görünmesini, aydınlık ve ferah olmasını sağlar. Aynı zamanda beyaz renk işlevselliği de çağrıştırmakta ve fonksiyonel olarak da çok amaçlı kullanılmaktadır. Mutfak dolaplarında beyaz rengin tercih edilmesi, hijyenin de tam olarak ortaya konulması manasına gelmekte ve temiz olduğu kadar gösterişli tasarımların oluşmasını sağlamaktadır.

Beyaz Mutfak Modelleri

Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri

Beyaz renkli bir dolabın temizlenmesi ve hijyeninin sağlanması diğer renklerle kıyaslandığında çok daha kolay olmaktadır. Beyaz mutfak dolapları, temizliği gösteren, hoş ve şık parçalar aynı zamanda mutfak modeli olarak da en çok tercih edilen modellerdir. Özellikle çok camlı ve simetrik camlı mutfak dolapları, beyaz mutfak dolabı modelleri arasında daha aydınlık, modernlik kaliteli bir görünüm ve elitlik sağlar. Köşeli mutfaklarda da dekoratif bir görünüm sağlayan beyaz modeller, buzdolabı ve beyaz eşya ürünlerini çok daha tarz bir hale getirmekte, zarafetin tüm albenisini içeriğinde barındırmaktadır.

Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri

Tüm renklere uyumlu olan beyazın saflığı, tezgahın da istenilen renkte tercih edilmesine olanak sağlar. Ekru, fuşya, turkuaz ve gri tonajları beyaza en çok yakışan renklerdir. Fon olarak da beyaza ayrıntı katan bu renkler, klasik, köşeli ve Amerikan tarzı beyaz mutfak modellerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Tezgah tercihini de bir o kadar çeşitlendiren beyaz mutfaklar, en çok tercih edilen mutfak modelleridir.

Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri
Beyaz Mutfak Modelleri

Beyaz Amerikan Mutfak

Amerikan mutfaklar, beyaz renk ile tasarlandığında oldukça elit modeller ortaya çıkmaktadır. Ankastre ocakların bulunduğu orta dekor bölümünde beyaz renk hoş bir görünüm sergilediğinden, siyah ankastrelerin altına beyaz mutfak modelleri tercih edilmesi tarz bir tasarım oluşturabilir. Saflığın ve zarafetin sembolü olan beyaz, ton farklılıkları ile parlak ve mat görünümlerde de tasarlanabilmekte ve her zevke hitap edebilmektedir.

Beyaz Rengin Diğer Renklerle Uyumu

Beyaz, tüm renklerle uyum sağlayan dekoratif bir renktir. Son dönemde gri renkle hazırlanan beyaz eşyalara şıklık katan beyaz mutfak dolapları granit mutfak taşları ile kombin yapıldığında tasarım harikası bir görünüm ve çarpıcı bir ışıltı sağlıyor. Klasik mutfaklarda kullanılan beyaz mutfak dolapları, duvar hangi renk olursa olsun uyum sağlıyor ve mutfağı bambaşka bir görünüme büründürüyor. Dekorasyonun ışıltısını sağlayan beyaz renk tüm bayanların vazgeçemediği, hijyeni ve ferahlığı simgeliyor.

Işıklı Beyaz Mutfak Modelleri

Mutfak tasarımları, ev dekorasyonunun en zor tasarlanan bölümünü oluşturur. Klasik bir ev için yalnızca mutfak modelleri değiştirilmek istenildiğinde, dolap dizaynına parlaklık katmak için ışıklı bir fon tercih edilebilir. Işıklandırma yapılmış olan mutfak örnekleri zarif ve elit görünümü ile bayanları en etkileyen modeller arasında yer alıyor. Özellikle mutfak rengi koyu renk denilebilecek renklerde olduğunda, ışıklandırma mutfak için daha hoş ve konforlu bir görünüm sağlıyor. Yalnızca mutfak aydınlatmasında değil, dolap içlerine dizayn edilen led aydınlatma ve spot aydınlatmada hoş ve zarif mutfak modelleri yaratıyor.

Parlak Beyaz Mutfak Modelleri

Parlak beyaz mutfaklar dar ortamda daha aydınlık bir görünüm sağlarken, daha lüks mutfaklarda daha loş bir görünüm sağlar. Alan genişledikçe beyaz renkteki parlaklık daha dağınık bir hale gelecek ve daha elit bir yapıya bürünecek doğal bir ortam yaratacaktır. Beyazın kullanım şıklığı ve doğallığı ile mutfak dolapları ve mutfak dekorasyonları arasındaki tasarım ve tarzı bayanlar için özel bir tercih sebebi oluşturmaktadır.

4 YORUMLAR

  1. beyaz hem şık duruyor hem de ferahlık veriyor ama bayanlar açısından temizlemesi biraz sıkıntı gibi.
    zira en ufak leke bile ben buradayım diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here