Ana sayfa DEKORASYON Kusursuz Home Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kusursuz Home Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

182
0

Gelişen teknoloji ile yeni bir trend olan, en çok rastlanan çalışma şekillerinden biri de home ofis çalışma şeklidir. Günümüzde özellikle internet üzerinden yapılan işler ya da online iletişim gerektiren işler için, home ofis kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Home ofisi kurarken öncelikle kendinize ait rahat çalışabileceğiniz bir alan seçmelisiniz.

Alanınızı belirlerken, özellikle gün ışığı alan bir konumu seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu hem konsantrasyonu hem de daha keyifli çalışmanızı sağlar. Dekorasyon detaylarını zevk ve stilinizi belirledikten sonra alanınızda uygulamaya başlayabilirsiniz. İlham veren Home ofis oluşturmak için, yazımıza göz atabilirsiniz.

1.Alanınızı Oluşturun

 Evinizde home ofis olması için ayırabileceğiniz odanız yoksa, alanı belirleyin. Evinizin pencereleri büyükse buradan faydalanabilirsiniz. Çalışma alanınız size özel olmalı, bu alan sıkıcı sizi rahatsız edici bir ortam olmamalı.

2.Kalabalıktan Arınmış Bir Çalışma Masası

Ofis alanınızın kalabalıktan arınmış, düzenli sade olması oldukça önemlidir. Çalışırken zihni meşgul edecek öğelerin kaldırılmış olmasına dikkat etmek gerekli.

3.Aydınlatmayı Ayarlayın

Home ofisinizin aydınlatması günün erken saatlerinde sorun olmayabilir. Havanın kararması ile aydınlatma ihtiyacı olacaktır. İhtiyacımız olan aydınlatma, doğal ışık ve yapay ışık .Ofis aydınlatmasında işlevsel aydınlatmalar seçilmeli.

4.Bitkilendirme

Çalışma odanızı ya da ofisinizi hem göze hem de ruha güzel gösteren hiç şüphesiz, bitkilerdir. Bitkiler çalışma alanınıza kazandırdığı estetik görüntüsünün yanı sıra uzun vadede daha mutlu ve verimli olmasına katkı sağlar. Duvar bitkilendirme yöntemleri, canlı tablolar, cam bitkilendirme gibi alanlar oluşturabilirsiniz.

5.Az Yer Kaplayan Masa Ve Kitaplık Uygulamaları

Home ofisiniz küçük de olsa büyükte olsa mobilya ve masa seçimlerinizde sade ve gösterişten uzak bir masa ve fonksiyonel raf kitaplık ile tamamlayabilirsiniz.

6.Ofis Malzemelerini Unutmayın

Home ofis ihtiyacınızın tamamını bilgisayar karşılarken, harici ihtiyaçlarınız olabilir. Makas, dosya kağıdı, yazıcı v.s olabilir. Ofis için ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin ulaşılabilir olduğundan emin olun.

7.Isıtma Sistemi

Çalışacağınız ortamın ısı, havalandırma, soğutma sistemi dekorasyon öncesi yapacağınız düzenleme rahat ve sorunsuz bir ortam için dikkat edilmesi gereken konudur.

8.Duvar Dekorasyonu

Çalışma alanınızda görsel sanat öğelerine de yer vermelisiniz. Stilinize ve dekorunuza uygun yaratıcı duvar kağıdı ile ofisinizi daha özel gösterebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here