Ana sayfa MUTFAK Muhteşem Mürdüm Rengi Mutfak Dolapları

Muhteşem Mürdüm Rengi Mutfak Dolapları

1418
1

Mutfak dolap tasarımları son dönemlerde dikkat çekici ayrıntılar içeriyor. Bu ayrıntılarda en büyük payı renk detayı oluşturuyor. Eskiden açık renk mutfak dolaplarıtercih edilmekteyken son dönemlerde muhteşem mürdüm rengi mutfak dolapları tercih ediliyor. Evlerde en önemli yere sahip olan mutfak dolapları için mürdüm rengi, hoş ve sıcacık mutfaklar oluşturuyor.

Mürdüm Ve Beyazın Buluştuğu Mutfak Dolapları

Mürdüm rengi, bordo renge benzerliği ile dikkat çekerken, kombinlendiği renk de mürdüm rengine ahenk katıyor. Mutfak dolaplarında kullanılan mürdüm renginde, tezgah veya mermer kısımların beyazla tamamlanması mutfakta gizemli bir haz oluşturuyor. Özellikle alüminyum kullanılan dolap aksanlarında, mürdümün ve alüminyumun ışıltısı, kullanışlı ve hijyenik mutfak alanları sağlıyor. Beyaz ve mürdümün birleşimi her tür mutfak dolabında uyum sağlıyor. Amerikan, klasik vel tipi mutfak dolapları için uyarlanan mutfaklarda mürdüm rengi ile şık tasarımlar oluşturuluyor.

Spot Işıklandırmalı Mürdüm Renkli Mutfak Dolapları

Spot ışıklarla aydınlatılan mürdüm rengi mutfakta ayrı bir ışıltı ve ahenk sağlıyor.Alttan ve üstten aydınlatmalı mutfak dolaplarında kullanılan bu ışıklar hoş ve çekici bir görünüm oluşturarak, tüm mutfakları daha çarpıcı bir hale getiriyor.Mutfağın kullanışına bağlı olarak hijyeni ve zarafeti tam olarak gösteriyor.

Bayanların zamanının yüzde ellisini kaplayan bu alanlarda mürdüm renginin hakimiyeti sıcak bir ortam sağlarken, keyif içinde bir kullanım sağlıyor. Mutfak dolabında cam tasarımını tercih eden bayanlar, mürdüm rengi mutfak dolaplarında camlı alanlarda tercih edebiliyor. Cam temizliği bayanları temizlik konusunda zorluyor olmasına rağmen, bayan zevkine uyum sağlayan bu modeller sıkça tercih ediliyor.Mürdüm rengi kullanılan tüm dolap modelleri, cam kombinlerinde hoş ve elit tasarımlar oluşturuyor.

Mürdüm Mutfak Dolaplarında Aksesuar Uyumları

Mürdüm rengi her renkle uyum sağlayan bir renktir. Yanına uyarlanan renk ile kullanımı mutfaklarda klasizmi, modernliği, Avrupai ve spor bir görünüm sağlar. Mürdüm renginin her tonu, farklı görselliğe sahiptir. Işıltı, parıltı ve canlılık mürdümün her tonuna özeldir. Açık mürdüm daha sade, canlı mürdüm daha gösterişli ve koyu mürdüm daha otoriter bir görünüm sağlar. Mutfakta şıklık ve zarafet oluşturmak isteyen tasarımcılar, mürdümün tüm tonlarını tasarımlarında kullanır. Mutfak aksesuarlarına da uyumlu olan mürdüm rengi tüm renklerle kolaylıkla kombine edilebilir. Mürdüm rengi beyaz eşyaların gri ve beyaz olanlarının tamamıyla uyum sağlar ve tarz görünümler oluşturur.

Mürdüm Renginin Hijyen Esası

Mutfak dolaplarında bayanları en zorlayan konuyu dolapların temizliği oluşturur.Mürdüm rengi, kolay temizlenen ve hijyenik görünüm sağlanılan bir renktir. Uzun süre temizlenmediğinde dahi hijyenik bir görüntü sağlanabilmektedir. Mürdüm renginin sıcak bir renk olması ortama ayrı bir tarz ve kalite katmaktadır. Bu tarzdaki en önemli etkeni ise temizliğinin kolay olması oluşturmaktadır.

Mürdüm Renginin Mutfağa Yakışması

Mürdüm rengi özellikle küçük mutfaklara daha sıcak ve samimi bir görünüm katar. Küçük mutfaklarda tüm boş alanlar, mürdüm rengi mutfak dolaplarıyla kaplanırken,tezgahlar daha açık renkte seçilmektedir. Bu tercihin sebebi ise mutfağın daha geniş görünmesinin sağlanmasıdır. Büyük alanlı mutfaklarda mürdüm rengi dolaplarda çok hoş görünüm sağlarken, farklı kısımlara dolap renginin açık veya koyu tonlarında objeler tasarlanır. Dolap aralarında bulunan farklı bölmelerde,cam veya granit aksanlar da kullanılabilmektedir. Bu tasarım ile modern ve şık ortam yaratılır. Duvarın bir bölümünün boş bırakılması ile de mutfaktaki basık görünüm engellenir. Yeni model, kaliteli ve modern bir mutfakta en çok kullanılan mutfak dolaplarını, mürdüm rengi mutfak dolapları oluşturur.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here