Ana sayfa OTURMA ODASI Oturma Odası İçin İlham Veren Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası İçin İlham Veren Dekorasyon Fikirleri

59
0

Rengarenk salon ve oturma odası dizayn fikirleri ile evinizde ki enerjiyi yükseltebilirsiniz. Evdeyken zamanımızın büyük bölümünü oturma odasında geçiriyoruz. Oturma odası mobilyalarını her sezon moda olan renk ya da modele göre yenileme lüksünüz olmayabilir.

En güzel anılarımızı taşıyan bu odanın şık, modern yaşanılabilir olması oldukça önemli. Öncelikle zemin kaplaması, duvar rengi ve mobilyalara karar verildikten sonra odanızı renklendirmeye geçebilirsiniz. Evi dekore etmek  insanı heyecanlandıran bir tutku. En güzel en ince ayrıntıları ile en güzel oturma odası dekorasyon fikirleri konusunu sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Oturma odası Dekorasyon Tarz Rehberi

Minimalist Tarz

Minimalist salon dekorasyon fikirleri oturma odası için yenilikçi fikirleri ve önerileri içeriyor. Minimalist bir mekanda düz çizgi ve sade renkler hakimdir. Şık ve minimalist bir görünüm için dolapları duvarlara entegre etmektir. Duvar boyası, zemin döşemesi, cam ve ahşap en çok kullanılan malzemelerdir.

Rustik  Tarz

Rustik tarz mobilyalar sade ve davetkar, romantik ortamlar sağlar. Rustik oturma odasını ahşap, tuğla, ve konfor ile tarif edebiliriz.

Modern Tarz

Modern oturma odası dekorasyon fikirleri sadeliğin ön plana çıktığı tasarımlardan oluşur.  Modern oturma grupları fonksiyonel ürünler olması ile az yer kaplayan,  size ve sevdiklerinize daha geniş yaşam alanı sunar.

Endüstriyel Tarz

Endüstriyel tarzda ki mekanı kırlent, kilim ve perde gibi unsurlarla tamamlayabilirsiniz.

Akdeniz Tarzı

İtalya, İspanya, Yunanistan ve ülkemizin güney kıyılarında hakim olan sıcak hava denize olan yakınlık gibi bu unsurlar dekorasyon tarzını ve mobilyaları belirlemede etkin rol almaktadır. Akdeniz tarzı mobilya seçerken, Motto La Dolce Vita.

Kırsal Tarz

Cuntry tarzı modernliği ve kırsal yaşamdaki yöreselliği ile ortaya çıkar. Oturma odasını kırsal tarzda döşemek isteyenler yumuşak kumaş kullanmalıdır. Renk skalası olarak pastel ve toprak tonlarını kullanmalıdır. Oturma grupları desen olarak çizgili, ekoseli olarak karşımıza çıkar.

Mobilya Fikirleri

Odanızın dekorasyon tarzını ilk belirleyen mobilyalar olacaktır. Vintage, klasik, country, nostaljik….. Oturma odası en sık kullanılan yer olduğu için mobilya seçimini yaparken rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Kumaşı kir tutmayan alt kısmı kolay temizlenebilen koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler olan köşe koltuk takımları çok sık tercih ediliyor. Renkli yer minderleri ve nostaljik objelerle dekore edebilirsiniz. Hoş tasarımlı sallanan sandalye oturma odanıza elit bir hava katacaktır.

Koltuk takımlarınızın kırlentleri dışında kullanacağınız farklı renk ve ebatlarda ki kırlentler odaya hareket katacaktır. Oturma odanızda kullanacağınız kitaplık odaya zengin bir görünüm katacaktır. Oturma odanızda Orta sehpa seçimi özel bir tasarım olmalı ve kendini göstermeli.

Aksesuar Seçimi

Koltuk yanı, TV kenarına vazo koyabilirsiniz. Ya da orta sehpaya farklı tarzda küçük vazo koyabilirsiniz. Farklı boy ve renklerde sepetler kullanabilirsiniz. İçi renkli, desenli kumaşlarla kaplı olabilir. Canlı çiçekler her zaman odanıza muhteşem hava katacaktır. Nergis, lavanta, leylak odanız mis gibi kokacaktır. Antika eşyalar kullanabilirsiniz. Eski bir televizyon, plak çalar, ya da fotoğraf makinası.

Dengeli Bir Dekorasyon

Dengeli bir oturma odası için koltuklarınızı orta sehpanın etrafına yerleştirmelisiniz. Dengeli görünüm ve nötr bir tasarıma sahip oturma odası için Marlon Koltuk Takımı ile konforlu düzenli bir dekorasyon yapmak hoşunuza gidecektir.

Aydınlatma Fikirleri

Oturma odası en sık kullanılan alan olduğu için, aydınlık olmalı ferah olmalı. Kullanacağınız avize odanın dekorunda büyük etkiye sahip. Akşamları romantik bir ortam isterseniz, koyu bir aydınlatma tercih edebilirsiniz.

Renk Seçimi

Oturma odanızın ferah bir havası olmasını istiyorsanız, Pastel ve açık renkler kullanmalısınız. Canlı göz alan renkler daha az kullanmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here