Ana sayfa OTURMA ODASI Oturma Odası Nasıl Şık Dekore Edilir?

Oturma Odası Nasıl Şık Dekore Edilir?

42
0

Eve girdiğimizde bizi karşılayan en önemli alan olan Oturma Odası aileniz, arkadaşlarınız, sevdiklerinizle en çok vakit geçirdiğiniz günün yorgunluğunu attığınız en önemli iç mekandır. Odanızda rahatlığı, şıklığı ve benzersiz olmayı sağlamak için nasıl dokunuşlar yapılmalı?

Her odanın kendine has bir tasarımı var; konu oturma odası olunca tasarımı, görselliği ile evin karakterini yansıtır. Evinizi dekore ederken doğru mobilya seçmek şık bir dekorasyon için oldukça önemli. Gösterişli, zengin tasarımlar nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız yazımızda Oturma Odası Nasıl Şık Dekore Edilir? Tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Stilinizi belirleyin!

Oturma odanızda ilk belirlemeniz gereken nasıl bir stil olmalı? Enerjik, İskandinav, Retro bu konuda kararınızı verdikten sonra eşya ve aksesuar kısmına geçilmeli Böylelikle etkileyici bir tasarım yaratabilirsiniz.

Küçük Oturma Odası Nasıl Şık Dekore Edilir?

Modern, estetik tasarımlar için büyük alanlara ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Dar mekanlarda da gösterişli parmakla gösterilecek kadar güzel alanlar yaratabilirsiniz. Küçük oturma odaları için açık renkler tercih edilmeli. Dar bir oturma odasına sahipseniz eşyalarınızı odak noktanıza belirleyin. Belirlediğiniz noktaya göre dekor yapın. Duvar da desenli boya kullanabilirsiniz. Salona göre daha az aksesuar olmalı. Siyah ve beyazın uyumundan yararlanabilirsiniz.

Doğal Taş Kaplamalar

TV ünitesinin olduğu duvarda tercih edilmesi ile oturma odanızda şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Sadelik

Oturma odasında modern dekorasyonu sadelik ve minimal bir tasarım ile yakalayabilirsiniz. Modern dekorasyonda fazlalığa gerek yok! Koltuk seçiminizde sadeliği vurgulamak adına beyaz ve ince kumaşlı kanepe ya da koltuklar, kendinden desenli ya da çizgili koltuk ve kanepeler ile ideal bir seçim yapabilirsiniz.

Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Oturma odanızda fonksiyonellik ve ambiyans bir arada olmalıdır. Oturma odası için seçeceğiniz lambalar dekorasyonun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Lambader, aplik, spot gibi aydınlatma ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Seçtiğiniz aydınlatma sade, şık olmalı oturma odanıza farklı bir atmosfer katmalı.

Aksesuarlar Nasıl Olmalı? 

                                                                                               

Oturma odanızı dekore ederken aksesuar kısmını en sona bırakmalısınız. Genel olarak dekorasyonunuza uyum sağlayan her türlü ürünü seçebilirsiniz.

Feng Shui tasarımları ile mekanınıza canlılık katabilirsiniz.

Sıradışı mobilyalar ile oturma odanızda farklılık yaratın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here