Ana sayfa MUTFAK Rustik Mutfaklar İle Fark Yaratın!

Rustik Mutfaklar İle Fark Yaratın!

39
0

Doğaya yakın, doğayı seven geçmişe özlem duyanların tercih edebileceği dekorasyon tarzı olan Rustik tarzda ki mutfaklar son dönemde yaşam alanlarının vazgeçilmez trendleri arasında. Rustik mutfaklar ahşabın sıcak dokusunun, farklı kullanım alanları ile kendine özgü samimi, şık mimarisini en doğal şekli ile dışa yansıtmasıdır. Ahşap dayanıklılığı sayesinde uzun zaman kullanabileceğiniz bir malzeme. Ancak küçük ve dar mekanlar da yoğun ahşap kullanımı boğucu bir etki yaratacaktır. Teknolojinin ilerlemesi ile artık ıslak zeminde de kullanılmaya başlandı. Rustik mutfaklar doğa ve klasik düzeni sevenlerin tercih edebileceği mükemmel bir tarz…

Rustik Mutfak Dolabı

Rustik mutfakta dolap modelleri denilince sıcaklığı ve samimiyetliği çağrıştıran ahşap tasarımlarının başrolde olduğu modeller akla gelmeli. Modern rustik ile mutfak dolaplarınızı başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz. Mutfağınızda duvarda, dolaplarda ve tavanda ahşap malzeme kullanabilirsiniz. Eskitme modeller rustik mutfaklarda daha ön plandadır. Rustik mutfakta doğaya, toprağa uygun kahverengi, kahve, fildişi renklerini tercih edebilirsiniz.

Tuğla Ve Ahşabın Mükemmel Uyumu

 

Ahşabın görünümünü anlamlı ve kusursuz kılan tuğlalardır. Tuğla kullanımı ile rustik ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Rustik Mutfakta Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Rustik mutfakta doğal gün ışığına ihtiyaç duyulduğu için mutfak penceresinin de büyük olması gerekmektedir. Küçük ve dar mutfaklar için kahverengi mekanı karanlık göstereceği için naturel dokuları beyaz ile boyayarak mutfağınızı daha ferah aydınlık yapabilirsiniz.

Rustik Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfağınızda ahşap ve metalin uyumunu mutfak araç gereçlerinde ve metal yüzeyde yakalayabilirsiniz. Rustik stilde metal ayak ve yüzeyler ile çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Klasik büfe ve açık raf modeli ile farkındalık yaratabilirsiniz.

Mutfakta ki havanızı zenginleştirmek için tahtadan yapılmış ahşap aksesuarlar, hasır sepetler, bakır ve  porselen ile mutfağınızda fark yaratabilirsiniz.

Mutfağınızı çiçek desenli kilim, perde ve masa örtüsünde doğal malzemeden yapılmış renkli tekstil ürünleri ile kombine edebilirsiniz.

En Güzel Rustik Mutfaklar İle Fark Yaratma Zamanı…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here