Ana sayfa DİĞER Rustik Perde Nedir? Ve Rustik Perde Hakkında Merak Edilenler

Rustik Perde Nedir? Ve Rustik Perde Hakkında Merak Edilenler

94
0

Rustik kelime en çok bilinen anlamı ile perde asma işlemidir. Perdelerin kornişe ihtiyaç duymadan asıldığı silindire verilen isimdir. Perde asma modeli korniş icat edilmesinden daha eski bir zamana aittir.

Rustik modeller son zamanlarda ev dekorasyonun da herkesin tercih ettiği ve en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadır. Rustik ahşap, metal,  pirinç vb. halka ve çubuk bağlantıları ile tasarlanan rustik perdeler ile iç dekorasyonda da sofistike bir hava yaratabilirsiniz. Rustik Perdeleri asma aparatı ile tavandan asmamalısınız. Bu perdeler tül güneşlik ve fon perde üzerine asılmalıdır. Bu şekilde güneşlik olan kısım tavandan sarkarken perde ise alt tarafta kalacaktır. Bu model perdelerin görünümü bu şekilde ön planda olacaktır. Rustik perdeler duvarı perde ile boğmak istemeyenler için en iyi seçim olacaktır. Mobilya seçiminiz de marjinal bir konsept belirlediyseniz, rustik perdelerle iç dekorasyonda samimi, sıcak bir görsellik sunabilirsiniz.

Rustik Perde Nerelerde Kullanılır?

Modern iç dekorasyonunun en önemli öğesi olan Rustik Perdeler her mekan da cafe, ofis ve restoranlarda, yazlık evlerde, dağ evinde, kır evlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra banyo, mutfakta, salon ve yatak odasında da tercih edilmektedir.

Rustik Perde otantik mekan için size destek olabilecek en iyi seçim olacaktır.

Rustik Perde Montajı Nasıl Yapılmaktadır?

Rustik perde raylı ya da raysız modeline karar verdikten sonra montaj için gerekli ölçümler yapılır. Montaj işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Demir borular ile monte edilebileceği gibi korniş sistemi olan evlerde de kullanılabilir. Burada önemli olan rustik borunun uzunluğudur. Borunun genişliği 160 cm’den fazla ise orta ayak kullanılabilir. Sonra ki aşamada rustik perdelerde ki halkalar boruya geçirilerek işlem tamamlanmış olur.

Rustik Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Rustik perde kumaş seçeneği sınırsız olduğu için alacağınız ürünün temizliği ve ütüleme yöntemi farklı olabilir. Rustik perde kumaş seçiminde kullanım alanına göre seçim yapmak daha doğru olacaktır. Perdeniz için perdeci ile iletişimde olmak perdecinizden bilgi almak daha doğru bir seçim olacaktır.

Birbirinden güzel Rustik Perde Modelleri…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here