Ana sayfa YATAK ODASI Yatak Odası Halısı Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Halısı Nasıl Olmalı?

2
0

Kendimize ait özel alanımız olan yatak odaları günün yorgunluğunun atıldığı en önemli alandır. Yatak odası dekorasyonunu kusursuz bir şekilde yapabilmek için halı seçimi oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında gelmektedir. Diğer odalarda olduğu gibi yatak odasında da evimizin baş tacı olan halılar yatak odanızın dekorasyonunu etkileyen en önemli eşyalardan biri. Yatak odanızın halısını seçerken dikkat etmeniz gereken detayları, püf noktalarını sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Yatak Odası Halı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizdeki sıcak ortamı yaratmak ve en şık dekorasyona imza atabilmek için halı seçimi doğru yapılmalıdır. Bazı tasarımcılara göre yatak odası dekorunu yaparken öncelikle halı seçimi yapılmasının daha doğru olacağı görüşünde. Bu her zaman mümkün olmayabilir. Genellikle önceden dekore edilmiş odanıza halı seçmek zorunda kalabiliyorsunuz. Yatak odası halısı yumuşak olmalıdır. Üzerine bastığımızda sıcaklık ve huzur vermeli. Kendi kendini temizleyebilen, bakteri hapsetmeyen halılar günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer almakta.

Halının Rengi Nasıl Seçilir?

Renklerin dekorasyon ve halı seçiminde sağladığı etkileri bilmekte fayda var. Yatak odanız için seçeceğiniz halının rengi odanızın havasını değiştirecektir. Yaşadığınız alanda soğuk, sıcak, samimi bir havayı halınızda kullanacağınız mor, orman yeşili, çikolata kahve renkleri ile yakalayabilirsiniz.

Yatak odanız dar ise açık renk kullanarak daha geniş gösterebilirsiniz. Beyaz, krem, pudra rengi doğru bir seçim olacaktır.

Yatağın altına yerleştirilen büyük halılar ile minimalist bir tarz yakalayabilirsiniz.

Geniş bir yatak odasına sahipseniz ve otantik bir ortam yaratmak isteyenler için iran halısı dekorasyonunuz için doğru bir seçim olacaktır.

Yatak odası halı seçiminde resmi hava yaratmak isteyenler için ağır desenli halı modelleri doğru bir tercih olacaktır. Yakut, zümrüt gibi renklere sahip halıları seçebilirsiniz.

Klasik tarz olan yatak odaları için en doğru seçim kilim olacaktır.

Zemin Rengini Unutmayın!

Zemin odanızda ki diğer unsurlar kadar önemli bir konu. Zemininiz seramik, parke ya da taş döşeme ile kaplı ve kullanacağınız halı desenli ise zemin ile uyumlu bir renk olması oldukça önemli.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here