Ana sayfa DEKORASYON Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

54
0

Yaz döneminin gelmesi, okulların kapanması, iş ve şehir hayatından uzak tatil geçirmek isteyenler, tatil için otel ya da yazlık evlerini tercih etmektedir. Sıcak yaz aylarında yazlık evinizde yapacağınız şık dekorasyon ile keyifli, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Doğru dekore edilmiş, döşenmiş bir yazlık eve bakmak  insana huzur verir. Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? Herkesi kıskandıracak ilham veren en güzel Yazlık Ev Dekorasyon yöntemlerini sizler için hazırladığımız yazımızda paylaşacağız.

Mobilya Seçimi

Bütün bir yılın yorgunluğunu atacağınız yazlık evinizde seçeceğiniz mobilyanın açık renk olması oldukça uygun seçim olacaktır. Beyaz, mavi, bej gibi renkler hem ferahlık hem de mekanı geniş göstermesi açısından da önemli. Siyah, kahverengi gibi renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Mobilyalarınızın, az yer kaplayan, küçük, sade, şık portatif olması ev işiyle uğraşmak yerine tatilinizde size zaman kazandıracaktır.

Yazlık eviniz için kullanacağınız ahşap mobilya ile evinizde şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Deniz ya da kumsaldan çıkan nesneleri deniz kabuğu, çakıl taşları, denizyıldızları gibi pek çok şeyi dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız renkli minderler ile ortama hareket katabilirsiniz.

Hasır sandalye ve masa ile evinizin bahçesinde tatil havasını yaşayabilirsiniz.

Yazlık Eviniz İçin Aksesuar Seçimi

Yazlık eviniz için çiçekli kırlentler, deniz temalı tablolar, halat parçaları, denizyıldızı gibi küçük ve etkili aksesuarlar yazlık evlerin vazgeçilmezidir.

Göz Yormayan Duvarlar

 

Mobilyalarınız, canlı ve açık renk ise duvarlarınızda nötr ve mat renk seçmek daha uygun olacaktır.

Otantik Öğeler

Otantik öğelerin uygun olduğu yerler yazlık evlerdir. Yazlık evinizde kullanacağınız otantik unsurlar evinize sıcaklı ve özgürlük duygusu katacaktır.

Yazlık Evde Sadelik

 

Yazlık evlerde mümkün olduğunca yalın olmaya özen gösterin. Tatil denilince yazlık evinizdeki dekorasyon göz yormayan, huzur veren, sakinleştirici renklerin bir arada olduğu eşyalar kullanmaya özen gösterilmeli. Büyük ve kalın halı kullanmak yerine kilim kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır.

Perdeler

Yazlık evinizde stor ya da katlamalı perdeler tercih edilmeli.

Son olarak yaz akşamları için bahçenizi çimlerle ya da süs havuzu ile dekore ederek, şık bir bahçe oluşturmanızı tavsiye ederiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here